www.zwartekat.nl - Verzamelpunt voor cabaret en stand-up comedy
nieuws  voorpagina | archief | volg ons via twitter.com/zwartekat

Paul de Leeuw - 28 juni 2000
De redactie was nog niet helemaal wakker, maar volgens ons stemde Paul de Leeuw toe om twee uitzendingen van 'Cappuccino' te presenteren als vervanger van Sjors Fröhlich. Wanneer precies, werd gemist. Zaterdags op radio 2, 9.00-12.00 uur.
Update: het betreft de uitzendingen op 1 en 8 juli!

Cabaretspotting - 28 juni 2000
Gisteren zapten we middenin een optreden van Brigitte Kaandorp in het EK-tv-programma 'Huis van Oranje'. Zij vertolkte daar 'Leven zonder angst'. Daarin zei ze dat haar nieuwe cd nu echt, waarschijnlijk definitief verschijnt in september. Of oktober. Maar misschien december.
Het Groot Niet Te Vermijden is op donderdag 29 juni te gast bij 'Huis van Oranje'. Nederland 2, tussen 22.45 en 0.00 uur.

Cabaretspotting - 26 juni 2000
Sanne Wallis de Vries, Hetty Feteris en Plien van Bennekom trotseerden vanavond de Belgen in een stevig robbertje Tien voor Taal. Wallis de Vries sleepte het Nederlands drietal nèt niet door een zenuwslopende finale...

Sjampi-ooooonuh - 25 juni 2000
Over enkele uren speelt hemelsbreed op 250 meter afstand het Nederlands elftal tegen Joegoslavië (of was het nu een gedeelte daarvan?). Mocht Rijkaard nog tips willen hebben, dan verwijzen we in plaats van naar De Generaal, naar Majoor Kees.
-Column Paul van Vliet

Van het boekenfront - 23 juni 2000
Kees van Kooten - Annie
Mooi portet van zijn overleden moeder. De Gelderlander heeft een jubelende recensie.
-Gelderlander: 'Annie', een lief boek
Sommige links zijn maximaal een week na publicatie benaderbaar

Inschrijving Cabaret Festival - 23 juni 2000
Nederlands en Belgisch cabarettalent vanaf 16 jaar kan weer inschrijven voor de volgende editie van het Cabaret Festival Limburg.
De voorrondes zijn dit jaar op 25 oktober in Helden-Panningen en op 26 oktober in Horst. De finale is op 28 oktober in theater Karroessèl in Geleen. Een optreden mag maximaal twintig minuten duren. De nummers 1, 2 en 3 maken een gezamenlijk toerneetje door Limburg. Winnaars van voorgaande jaren zijn onder onderen Berry Knapen en Gabriele Lucassen. Info: Stichting Cabaret Festival Limburg, Postbus 588, 6000 AN Weert.
bron: De Limburger

Cabaretspotting - 22 juni 2000
Claudia de Breij presenteert 'Wat nou... pubers?' voor de RVU. Vanavond is reeds de laatste aflevering tussen 19.25-19.54 uur.

Cabaret op tv - 22 juni 2000
Nog net op tijd: Vanavond herhaalt de AVRO 'Waar waren we gebleven?' van Paul van Vliet. Het lijkt vooralsnog zijn laatste nieuwe one-man show te zijn.
Nederland 1, 21.02-22.12 uur.

Cabaretiers als domeinnaam - 2 - 21 juni 2000
Onlangs heeft de heer Slettenhaar, directeur van Amstel Meer Land contact met ons opgenomen om het één en ander toe te lichten. Zo heeft hij de domeinen naar eigen zeggen niet geregistreerd om deze met winst te verkopen, maar op verzoek van kennissen. Eén van deze kennissen zou zelf Theo Maassen heten.
Slettenhaar is bereid de namen tegen vergoeding van gemaakte kosten over te dragen aan de cabaretiers. Zo heeft Youp van 't Hek inmiddels zijn naam terug en heeft Kaandorps advocaat al contact gezocht.

Cabaretiers als domeinnaam - 17 juni 2000
Na de algemene acceptatie van internet proberen vele artiesten hun eigen naam als domeinnaam te registreren, maar opnieuw vissen diverse bekende cabaretiers achter het net door toedoen van 'domeinkapers'.
Het bedrijf Amstel Meer Land BV heeft o.a. de volgende domeinen geregistreerd:
theomaassen.nl (en ook .com), brigittekaandorp.nl, cabarestafette.nl, ericvansauers.nl, erikbrey.nl, frankvanpamelen.nl, harryjekkers.nl, jasperinadejong.nl, jeroenvanmerwijk.nl, julesdeelder.nl, paulhaenen.nl, pieterderijk.nl, schudden.nl en youpvanthek.nl.
Het internetbedrijf Inter IP Networks staat als registrant vermeld van:
adelebloemendaal.nl, echtemannen.nl, jaapmulder.nl, najibamhali.nl, nuhr.nl, peterheerschop.nl, sannewallisdevries.nl, vincentbijlo.nl en vliegendepanters.nl..
InterIP heeft ook de domeinregistraties voor Amstel Meer Land verzorgt.

Toen wij de impresariaten van desbetreffende artiesten om een reactie vroegen reageerden zij een enkele keer verbaasd, andere waren reeds op de hoogte en sommige waren zelfs al bezig met juridische stappen tegen deze bedrijven.
- Grünfeld Theaterproducties, impresario voor Van Sauers, Amhali en Maassen, heeft Amstel Meer Land zelf benadert en kreeg te horen dat zij de domeinnamen voor duizend gulden per stuk konden terugkopen. "Belachelijk," aldus een woordvoerder. Juridische stappen worden nu overwogen.
- Angelique Finkers, impresario van Frank van Pamelen, en Echte Mannen: "Idioot dat mensen op deze manier geld willen verdienen." Evenals Grünfeld is zij bereid om samen met andere impresariaten juridische stappen te ondernemen.
- Kik Productions dat o.a. Brigitte Kaandorp en Jeroen van Merwijk vertegenwoordigt, heeft reeds een advocaat op de zaak gezet.
- Hekwerk Produkties greep naast youpvanthek.nl en vliegendepanters.nl en wacht nog even op de definitieve uitspraak inzake een lopende zaak tegen notoire domeinkaper Namespace (link).
- De woordvoerder van Hummelinck Stuurman, impresario van Adele Bloemendaal, die ons te woord stond gaf aan het zeer vervelend te vinden en zei absoluut niet van plan te zijn om domeinnamen terug te kopen. Desnoods wordt uitgeweken naar een ander domein.
- Bij Harry Kies Theaterprodukties is voor de meeste van de artiesten de domeinnaam geregistreerd, maar men greep niettemin naast vincentbijlo.nl, pieterderijk.nl en cabarestafette.nl

Natuurlijk hebben we geprobeerd de vermeende domeinkapers te spreken.
Directeur Wouten Slettenhaar van Amstel Meer Land bleek moeilijk bereikbaar. Op de site staan geen contactgegevens, maar in de registratiegegevens wel. Het telefoonnummer leidt via een door Slettenhaar ingesproken antwoordapparaat naar een e-mailadres en een 06-nummer. Die blijkt echter standaard op voicemail te staan.
Overigens vonden we nog wel de oude site (*) met een blauw tellertje dat na aanklikken 'Domeintjes te koop' blijkt te heten.
Slettenhaar is ook de eigenaar van makelaar.com voor Slettenhaar Makelaardij, gevestigd in Uithoorn. Dat levert een postbus en telefoonnummer op. Dat nummer blijkt echter niet meer te werken. Via de site van de NVM vonden we alsnog een bezoekadres en een ander telefoonnummer. De dame aan de lijn geeft nog een ander telefoonnummer voor de vestiging in Amsterdam. Daar blijkt de heer Slettenhaar nèt de deur uit en zijn secretaresse heeft echt geen idee wanneer Slettenhaar weer op kantoor komt. Op een mailtje dat wij verstuurden is nog niet gereageerd.

Inter IP Networks bestaat sinds november 1999 en verzorgt onder de naam Domeinhost sinds april ook domeinregistraties en 'hosting' van websites.
In het geval van Inter IP Networks kan niet gelijk over domeinkaping worden gesproken om dat volgens M. Kalkan, technische man van InterIP, zij deze namen hebben geregistreerd in opdracht van particulieren. Voor de registratie van *.nl-domeinnen is een inschrijving bij de Kamer van Koophandel vooralsnog vereist. Door het afsluiten van een lease-contract met InterIP kunnen particulieren nu alsnog een .nl-domein verkrijgen. Kalkan wilde niet zeggen wie deze particulieren zijn. InterIP is ook het bedrijf dat de .nl-domeinen voor Amstel Meer Land heeft geregistreerd. Kalkan keurt domeinkaping af, maar ziet voorkoming hiervan meer als een taak van de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland.

Update: Amstel Meer Land heeft de oude site na het verschijnen van dit artikel snel verwijderd. We hebben daarom een 'mirror' (kopie) van de pagina online gezet.

Volgspot Live: Jeroen Zijlstra - 17 juni 2000
Jeroen Zijlstra maakte vorig jaar de prachtige CD, Olie en Rook. Op 17 juni praat Volgspot met hem over zijn onverbrekelijke band met de zee en de grote inspiratiebron die de zee voor hem is. Er is veel werk van Zijlstra te horen en daarnaast zijn er ook nummers te beluisteren over de zee van o.a. Paul van Vliet, De Dijk, Splitsing, Blof en Jacques Brel.
Radio 2, 22.04-00.00 uur

Domeinkaping - 16 juni 2000
De redactie is weer gestuit op een geval van domeinkaping. Het artikel is nog in bewerking.

Geen vedette - 16 juni 2000
Adele Bloemendaal zal komend seizoen nog niet terugkeren in het theater. Het was de bedoeling dat zij samen met Martin van Dijk De Vedette van Dolf Ephraïm zou spelen, maar het impresariaat laat weten dat Bloemendaal nog niet voldoende is hersteld van een licht herseninfarct.

Elders op het web - 14 juni 2000
De NCH heeft vernomen dat er wordt gewerkt aan een geheel vernieuwe officiële Youp van 't Hek-site. Op de site zal hij dan zijn NRC-columns voorlezen.

Van het boekenfront / Nieuwe CD's - 13 juni 2000
Roland Vonk - Breng mij naar Rotterdam terug, deel 2.
Gedichten over de stad Rotterdam en zijn inwoners. Teksten van o.a. Koos Speenhoff, Jules Deelder en vele anderen.
Bijgesloten vind men twee cd's. Op de ene cd staan onbekende opnamen uit de jaren zestig en zeventig, voor een belangrijk deel bijeengesprokkeld uit de privécollectie van schrijvers en componisten. Op de andere cd is 'nieuw werk' te beluisteren. Gedichten over Rotterdam zijn op muziek gezet en bezongen door Mike Boddé.

Komkommertijd - 9 juni 2000
De komkommertijd is begonnen nu vrijwel alle optredens zijn voor dit seizoen zijn afgelopen. Daarom zal er voorlopig niet meer zoveel nieuws als gewoonlijk te melden zijn. De redactie gaat deze tijd gebruiken om de site uit te breiden, met meer biografietjes en wellicht een nieuwe lay-out. Bovendien wordt er gewerkt aan een geheel nieuw onderdeel van de site.
Mocht er nieuws zijn, dan wordt dat natuurlijk gelijk op de site gezet.

EK bij Toomler - 7 juni 2000
Tijdens het EK voetbal 2000 worden in het Amsterdamse stand-up comedy-Mekka Toomler wederom alle wedstrijden op groot scherm worden vertoond, en voorzien van live-commentaar van comedians Viggo Waas, Peter Heerschop, Owen Schumacher en Raoul Heertje.
-www.toomler.nl

NPS Cultuurprijs - 7 juni 2000
Het is ons niet bekend of het door de oproep in de nieuwsgroep nl.kunst.cabaret kwam, maar stand-up comedian Jan Jaap van der Wal heeft de publieksprijs van de NPS Cultuurprijs gewonnen. Winares werd de mezzosopraan Tania Kross.
-NPS Cultuurprijs
(was op het moment van schrijven nog niet ge-update..)

Broadway 2000 Wiesje - 7 juni 2000
Onder de paraplu van Stichting Kunst in Zee organiseert Stichting Theater Activiteiten Texel organiseert tijdens het pinksterweekend op 9, 10 en 11 juni het driedaags theaterfestival "Broadway 2000 wiesje".
In samenwerking met de omwonenden van Theater Klif 12 wordt het Klif voor drie dagen omgetoverd tot een waar Broadway. Ruim 20 huiskamers worden ingericht als heuse minitheaters waarin 20 tot 60 toeschouwers een plaatsje zullen vinden. Elke huiskamer heeft een artiest, duo of groep die verspreid over de avond vier optredens van 25 minuten verzorgt. Met een kaart (goed voor vier verschillende voostellingen) in de hand maakt het publiek een rondje theater. Kaarten(goed voor 4 verschillende voorstellingen) kosten fl 25,00 per avond, verhoogd met fl 10,00 voor het goede doel, en zijn verkrijgbaar bij Theater-Restaurant Klif 12.
Reserveren schijnt te kunnen via onderstaande link, het is ons niet bekend of er nog kaarten zijn.
-www.texelonline.nl/klif12/

All Stars zonder Acda - 7 juni 2000
In de nieuwe serie afleveringen van All Stars zal Thomas Acda ontbreken als keeper Willem. Hij heeft een tijd terug kenbaar gemaakt zich te richten op het cabaret en de muziek met Acda & De Munnik en dat hij bijzaken veelal afstoot. Dit omdat hij meer tijd aan zijn gezin wil geven. Dit is ook de reden waarom Dit Was Het Nieuws het zonder zijn medewerking zal moeten doen.

Alex Roeka - 7 juni 2000
Normaliter plaatsen we hier geen data van optredens zonder directe aanleiding, maar omdat we van Alex Roeka verder geen speellijst hebben en omdat hij toch wel erg mooie liedjes maakt: op 17 juni a.s. treedt Alex Roeka op in het Bibliotheektheater Hoogstraat te Rotterdam, aanvang 20.30 uur.
-Programma Bibliotheektheater
Verrek, de bieb heeft een webcam..
-Webcam Centrale Bibliotheek Rotterdam

Delfts Blok - 7 juni 2000
Delfts Blok, de kleinkunst groep van De Delftse Komedie heeft tijdens de Pythische Spelen het cabaretfestival gewonnen. De jury bestaande uit de cabaretiers René M. Broeders (Op Sterk Water), Klaas van der Eerden en Richard Groenendijk, riep de act van de elf mannen uit Delft tot de beste van het festival.
Delfts Blok speelt op vrijdag 30 juni en zaterdag 1 juli drie voorstellingen in het Falie Begijnhoftheater in Delft. Voor informatie en reserveringen bel de Delftse Komedie (015) 212 65 47.
-www.delftsblok.net

Iets anders - 7 juni 2000
Marjet van Zuijlen verlaat de Tweede Kamer. Daarom hier een oude, wellicht vergeten link van deze politieke 'babe':
-Vrouwen met baarden - september pinup

Cabaret op tv - 6 juni 2000
Gelukkig is er 'cabaret' rond het EK, is het nog ergens goed voor. Vanavond zendt de TROS de eerste van drie afleveringen van Dit Was Het EK uit, extra uitzendingen van Dit Was Het Nieuws. Thomas Acda is niet meer van de partij, in de eerste uitzending wordt hij vervangen door Peter Heerschop van NUHR. Nederland 2, 20.55-21.37 uur. De andere uitzendingen zijn op 22 en 26 juni.

Vanaf 12 juni is drie weken lang elke werkdag (!) een half uur lang de Comedy Factory te zien. De acts van comedians van diverse pluimage worden aan elkaar gekletst door Jörgen Raymann.
Nederland 3, ongeveer rond 19.55 uur.
De opnamen vinden plaats in Nighttown in Rotterdam op de volgende dagen:
11 juni - Noel Britten (GB), Jim Speelmans (NL), Greer Barnes (VS).
12 juni - Andre Vincent (GB), Jocelyn Jee (GB), Modi (VS).
13 juni - Donnell Rawlings (VS), Paul Rogan (GB), Angel Salazar (VS).
14 juni - Jim Norton (USA), Bob Laren (NZL), Patrice O'Neal (VS).
15 juni - Daniel Kitson (GB), Nilgun Yerli (NL), Rich Vos (VS).
Aanvang 23:00 uur,kaarten (10 gulden) zijn verkrijgbaar bij de Nighttown-shop tel. 010-4361210.
Op 20,21,22 en 23 juni vinden opnamen plaats in Diligentia in Den Haag.

Verborgen boodschappen - 5 juni 2000
Net gezien op tv: Onpartijdig blijven en toch je eigen mening laten doorschijnen.. NOVA liet een item over prestatieloon (bij Philips) vergezeld gaan met muziek van 'Oh kut' van Jules Deelder en Herman Brood.

Kamagurka - 5 juni 2000
Naar aanleiding van de Haarlemse Stripdagen interviewde Het Parool Kamagurka.
-Het Parool: Humor over een kop koffie, bijvoorbeeld

Triviant - 5 juni 2000
De Ploeg strijden tegen Rooyackers, Kamps & Kamps in een daverend spelletje Triviant.. op 5 juni, Nederland 2 22:35-23:12 uur.

Hard Gras voor Oranje - 2 juni 2000
Het Parool geeft een fraaie impressie van de door het tijdschrift Hard Gras georganiseerde (kritiekloze) EK-dag in De Doelen in Rotterdam.
-Parool: Cabarettop vormt EK-muurtje

  CabaretMail - 1 juni 2000
Editie 3.05 (mei 2000) is inmiddels verstuurd.
Meld je aan voor de volgende editie.