www.zwartekat.nl - Verzamelpunt voor cabaret en stand-up comedy
nieuws  voorpagina | archief | volg ons via twitter.com/zwartekat Spotify Twitter Facebook

CabaretMail - 31 oktober 2001
In verband met persoonlijke omstandigheden van de redactie (verbouwen nieuw huis, druk op het werk) verschijnt editie 4.10 van de CabaretMail pas komend weekend.
Tijd genoeg om alsnog een gratis abonnement te nemen
-CabaretMail

Vliegende Panters-nieuws - 31 oktober 2001
Binnenkort lijkt er een single te komen van de 'Houdoe song', de zingende kassieremeisjes uit de tv-serie.
Op 12 november komt er een cd met liedjes van de serie 'Daar Vliegende Panters' uit. O.a. met de 'Annie M.G. Schmidt Rock, 'Anne Frank Rap' en de 'Houdoe song'
Van de serie komt een DVD met extra's en nog een videoband uit met de 9 afleveringen.
Inmiddels zijn de Vliegende Panters bezig met de voorbereidingen op een nieuwe theatershow.
tips: Martijn

Geen Bin Laden bij carnaval - 30 oktober 2001
Bin Laden en humor, het blijft een moeilijke combinatie. Deed onlangs een heel ernstige Mohamed Rabbae een oproep tot zelfcensuur onder de cabaretiers, nu zijn ook Bin Laden-kostuums niet meer welkom het carnaval. Het NRC bericht:
-Met Bin Laden valt niet te lachen

Groenman-taalprijs voor De Wijs - 30 oktober 2001
Ivo de Wijs krijgt zaterdag de Groenman-taalprijs. Dat gebeurt tijdens de taaldag van het Genootschap Onze Taal in De Doelen in Rotterdam. De tweejaarlijkse prijs is ingesteld door de stichting Let Op Uw Taal (LOUT).
De prijs wordt uitgereikt aan diegene die zich onderscheidt door goed en creatief gebruik van het Nederlands.Volgens de jury is De Wijs een taalvirtuoos die ,,als geen ander de Nederlandse taal kleur heeft gegeven met de vele gedichten, dialogen, conferences en liedjes. Als tekstschrijver voor andere artiesten en de media is hij ongeëvenaard''.
De prijs bestaat dit jaar uit een fotografische kunstwerk van Leo Divendal. Eerdere winnaars zijn onder anderen Paul Witteman en Kees van Kooten.
bron: ANP

Op de radio - 29 oktober 2001
Op 2 november komt in 'Volle bak het cabarettrio Goed Snik uit Den Bosch langs. Ze vertellen dan wie ze zijn en hun muzikale kwaliteiten laten horen.
Ook leuk om alvast te weten: op 9 november komt levend theaterlegende Willem Nijholt langs, alsmede Vliegende Panter Rutger de Bekker. Het aanstekelijke lied over de Brabantse kassierres (spelling?) dreigt een hit te worden.
Volle bak, elke vrijdagmiddag vanuit Het Dorint hotel aan
de Vestdijk in Eindhoven, tussen 14.00-16.00 uur op Omroep Brabant. Ook via 'Live radio' te beluisteren op de website:
-www.omroepbrabant.nl

In de media - 29 oktober 2001
De redactie vond weer tijd om in de digitale archieven van diverse kranten de grasduinen.
De Haagsche Courant omschrijft de voorstelling van Arie & Silvester als voornamelijk onderbroekenlol, maar met een paar verrassende vondsten zoals het pingpong-spel, zonder tafel en zonder bal en een scène met opblaasbare kano's.
-Pareltjes in de onderbroekenlol
Colette Nooteboom maakte deel uit van het duo Eeef & Coo dat in 1999 het Leids Cabaret Festival won. Het duo is uit elkaar en Colette speelt nu als Colette © haar eerste soloprogramma. Het Brabants Dagblad sprak met haar.
-De droom van een Dongense komt uit
De Haagsche Courant heeft ook een artikel over 'De heilige Antonio', een toneelstuk van theatergroep Aluin gebasseerd op de gelijknamige novelle van Arnon Grunberg. Audrey Bolder van het duo Bolder en Plante speelt de rol van Kristin. Ook Victorine Plante speelt mee.
-De 'Heilige Antonio' als 'sneue' komedie
Het Brabants Dagblad schrijft over de populariteit van de cabarestafette, het dubbel-cabaret, waarbij meerdere artiesten op één avond een deel van hun act laten zien.
-Cabaretcocktail met lachgarantie

Elders op het web - 28 oktober 2001
Arie Vuyk won op 15 september j.l. in Theater Lexor te
Heerlen het Parkstad Cabaret Festival. De publieksprijs ging naar het duo Bas en Michiel en de aanmoedigingsprijs naar Bernhard Christiansen.
Op 10 november is hij te zien op televisie, 16.35 uur op Nederland 1.
Meer informatie over zijn cabaret is te vinden op zijn site:
-www.pennevrucht.nl

Festival CabareteSKE - 28 oktober 2001
De voorbereidingen voor het tweede Festival CabareteSKE zijn in volle gang. Er zijn tot op heden 25 inschrijvingen waarvan 1 uit België.
Opmerkelijk is dat de workshop voor de finalisten gegeven door Martijn en Pieter Bouwman (regisseurs van resp. Theo Maassen en Hans Teeuwen), het betreft de eerste samenwerking van beide broers.
De voorronden zijn op 18 november, 16 en 23 december (reserveronde), 13 en 20 januari in Grand-Cafe Berlage. De finale is op 24 februari in de schouwburg in Eindhoven.
-www.skke.nl
Goedkoop cabaret - 28 oktober 2001
Het goedkoopste cabaretpodium van Nederland opende op 5 oktober weer haar deuren.
Wat? Het publiek betaalt 10 gulden voor een avond vol gevarieerd cabaret. Elke avond bestaat uit drie voorstelling van ieder een halfuur, verzorgd door de nieuwkomers van de Nederlandse kleinkunstwereld.
Wanneer? 5 & 6 oktober,2 & 3 november, 30 november & 1 december, 4 & 5 januari, 1 & 2 februari, 1 & 2 maart, 26 & 27 april en 24 & 25 mei.
Waar? In het CREA Theater, Turfdraagsterspad 17 te Amsterdam. De entree bedraagt dus fl. 10 (5 euro per januari 2002). Reserveren? 020-5251400, kaarten afhalen tussen 19.30 en 20.15 uur. Aanvang: 20.30 uur.
Wie? Op 5 oktober: Wijnand de Jong, Kleine Krokodil en 3x Woordwaarde. Presentatie Richard Groenendijk. Op 6 oktober spelen: Gel, Lianne van Gemert en Olaf & Jasper. Presentatie nog niet bekend.
Meer weten over spelers of organisatie? Stuur dan een mailtje naar goedkoopcabaret@hotmail.com

Minder vrije tijd, meer cabaret - 27 oktober 2001
De Nederlandse bevolking heeft minder vrije tijd en werkt meer. Dit gaat ten koste van buitenshuise activiteiten, maar het aantal bezoekers van de bioscoop en cabaret nam toe.
Het Sociaal en Cultureel Planbureau schrijft dit in het rapport 'Trends in de tijd', naar aanleiding van het vijfjaarlijkse tijdsbestedingsonderzoek dat sinds 1975 plaats vindt.
-bestel het rapport
-www.tijdbesteding.nl

Elders op het web - 26 oktober 2001
Kommil Foo heeft enige tijd geleden hun website verherbouwd. Zo zijn naast de fraaie vormgeving nu alle nummers van de beide heren volledig te horen via de site.
-www.kommilfoo.be
tip: Maurice
De website meldt dat het programma 'IJdele hoop' "voor eens en voor altijd (wordt) afgesloten op 29 en 30 oktober 2001 om 20u. in cc Ter Vesten in Beveren. Canvas is erbij."
We weten nog niet of dit echt betekent dat de Belgische publieke omroep een registratie gaat uitzenden.

Op radio en tv - 26 oktober 2001
Spijkers met Koppen praat op 27 oktober met Sara Kroos en de live-optredens worden verzorgd door Johan Hoogeboom. Radio 2, 12.00-14.00 uur.
-tip: Ronald, Anne
Anousha N'zumé is aanstaande zaterdag te gast bij 'Marc-Marie Opgenomen'. Daarbij zingt ze het lied 'Blue sky'. Verder volgt er een interview. Nederland 1, 21.00 uur.
-tip: Anne

Op de radio - 25 oktober 2001
Vanavond in het Theater van het Sentiment over 25 oktober 1976: cabaretière Cisca Beaudoux, zij trad toe tot het cabaret van Marijke en Sieto Hoving.
Geen cabaret, maar ook leuk in dezelfde voorstelling: Ton van Duinhoven over zijn rol als Pa Pinkelman in de KRO-jeugdserie Pa Pinkelman en Tante Pollewop. Radio 2, 20.00-22.00 uur.

Update - 24 oktober 2001
Op de media-pagina's wordt bijgehouden welke voorstellingen of programma's met cabareteske inhoud worden uitgezonden op radio en tv. Aan de tv-pagina is de Nacht van de Lach toegevoegd, evenals de herhaling van de voorstelling 'Eric van Sauers is Eric van Sauers'. Door Eric van Sauers.
-media

Geen Jules de Corte-museum - 24 oktober 2001
De stichting Jules de Corte heeft laten weten af te zien van het plan om een museum voor De Corte op te richten. Zijn vroegere woning in Helenaveen zou plaats moeten bieden aan het museum, maar het is niet gelukt hiervoor het startkapitaal van enkele tonnen bij elkaar te krijgen. Zijn weduwe Thea de Corte weet nog niet wat er nu met de 2000 uur aan geluidsmateriaal moet gebeuren.
-www.julesdecorte.nl

Op radio en tv - 24 oktober 2001
Vanavond is Theo Maassen de gast in Firma Interview. In dit programma hebben drie interviewers elk 10 minuten om de gast het hemd van het lijf te vragen. Nederland 3, 23.02-23.43 uur.

De Vliegende Panters zijn op 28 oktober te gast bij BNNs 'That's live'. Radio 3, tussen 15.00-18.00 uur.
tip: Nuelle, via VPclub-nieuwsbrief

Richard Groenendijk is op 28 oktober te gast Volgspot Live. Radio 2, 23.00-24.00 uur. Nep, het nieuwe programma van Groenendijk is op zaterdag 17 november in Theater De Veste in Delft (er zijn nog kaarten verkrijgbaar).

Ernst van der Pasch zal op zondag 4 november aanstaande te horen zijn in het radioprogramma Uitgelicht van de VARA. Dit programma wordt tussen 21.00 en 22.00 uur uitgezonden op Radio 2.

Gezocht: Jonge theatermakers met humor - 24 oktober 2001
Van 11 t/m 16 februari 2002 vindt in de Leids Schouwburg de 24e editie plaats van het Leids Cabaret Festival. Je kan je nu opgeven voor het festival via de website of door te bellen met Harry Kies Theaterprodukties, telnr.: 071-5133985.
Winnaars van vorige edities waren onder andere: Jack Spijkerman, Erik van Muiswinkel, Lebbis en Jansen, Sanne Wallis de Vries en Najib Amhali.
-www.leidscabaretfestival.nl

Bram Vermeulen op de radio - 23 oktober 2001
Bram Vermeulen is vanmorgen te gast in 'Plein publiek'. Met Neerlands Hoop stond hij ooit op de barricade voor een betere wereld; hij ziet zichzelf als een kwart-Belg en geniet in België een sterrenstatus. Schrijver en schilder. Zoekende, net als de hoofdpersoon in zijn nieuwe roman én nieuwe theaterprogramma Enkele reis moeder.747 AM (ofwel Radio 5), 10.00-11.00 uur.
Achteraf is het interview te beluisteren via internet.
-Plein publiek

Interviews in mp3 - 21 oktober 2001
Bevriende website Cabaret.op.het.net biedt nu mensen de kans om naast de geschreven interviews de stem van de geinterviewde te horen via de mp3-bestanden op de site.
Dus luister mee naar interviews met Ernst van der Pasch, Maarten van Roozendaal en Vrouw Holland. Meer volgt.
-cabaretophet.net

Purper komt terug - 21 oktober 2001
Volgend seizoen keert Purper terug na een seizoen rust. Frans Mulder, Alfred van den Heuvel en een niet nader genoemde vrouw zullen het veertiende programma onder de naam Purper spelen.
-Purper-pagina's van Mark de Vries

Elders op het web - 21 oktober 2001
Dit is een wel erg uitgebreide fansite voor Zaai met Plien & Bianca. Heel goed.
-zaai.ontheweb.nl
Er is nu ook een Plien & Bianca-mailinglijst! Het enige dat mensen hoeven te doen is een mailtje sturen naar plienenbianca-subscribe@yahoogroups.com en de rest wijst zich dan vanzelf. Zo blijven je op de hoogte van alle nieuwtjes rondom het cabaretduo.

Alex Roeka won in 1999 de Annie MG Schmidtprijs voor zijn lied 'Noem 't geen liefde'. Nu heeft hij zijn eigen website.
-www.alexroeka.nl

Verschillende liedjes van de groep Krang, met Andre Manuel, zijn in realaudio op de site van Harry Kies produkties te beluisteren.
-Krang in realaudio
tip: Paul

Willem Wilmink op radio 2 - 21 oktober 2001
Op zondagavond 21 oktober brengt Radio 2 een ode aan tekstschrijver Willem Wilmink, ter ere van zijn 65e verjaardag.
In de Bovenste Plank (18.00-19.00 uur) een selectie uit het kinderrepertoire, w.o. JJ De Bom voorheen De Kindervriend en Het Klokhuis.
In Uitgelicht (19.00-20.00 uur) een gesprek met Jacques Klöters en Fetze Pijlman, twee ex-leerlingen van Wilmink.
Coulissen (20.00-21.00 uur) herhaalt een interview.
Andermans Veren (21.00-22.00 uur) heeft een selectie uit nummers die door Wilmink zijn vertaald.
In Podium (22.00-23.00 uur) is Joost Prinsen te gast, die al 25 jaar Wilminks liedjes zingt.
Volgspot (23.00-01.00 uur) ontvangt o.a. Wieteke van Dort en het ensemble dat vorig jaar in Enschede 'Wie weet waar Willem Wilmink woont' in het theater bracht.
-tip: Ronald, info: Omroep.nl

Op tv - 19 oktober 2001
Vanavond is Jack Spijkerman hoofdgast in het cultuurprogramma 'Smaak'. Met hierbij aandacht voor de hoofdrolspelers Aida, Mieke Stemerdink, Liesbeth List en Bram van der Vught over 'Het Verhoor'. Nederland 1, 22.33-23.20 uur.

Iets anders - 17 oktober 2001
Geen cabaret, maar wel leuk gedaan.
-Nederlands vervolg op de film 'The Matrix'

Op radio en tv - 16 oktober 2001
'Last minute' update: Erik Brey is te gast in Thuis voor Twee op radio 2, vanaf 13.30 uur.
Vanavond praat Jörgen Raymann over televisie in het mediaprogramma 'De Gids'. Nederland 3, 23.15-23.35 uur.

Interview Hans Teeuwen - 16 oktober 2001
Hans Teeuwen, foto Frans JansenBegin deze maand berichtten we over een interview van Floris Toon Wagenaar met Hans Teeuwen. Dat interview was te beluisteren tijdens Studentenradio op Utrecht FM. Inmiddels heeft de redactie van Wagenaar toestemming gekregen om het interview te plaatsen.
In het 13 minuten durende gesprek komen de volgende onderwerpen aanbod: zigeuners, Bin Laden, de Jostiband, imitaties van Duitse reclamespotjes, zijn eigen show en nog veel meer.
-interview Hans Teeuwen (realaudio)

Bomans - 15 oktober 2001
Godfried Bomans (1913-1971) neemt een bijzondere plaats in in het Neerlands amusement. Hoewel hij eigenlijk schrijver was hij bij het grote publiek bekend en geliefd als entertainer.
De RVU zendt een documentaire in tien delen uit over het leven en werk van Bomans, samengesteld door Pat Donnez.
Uitzending in Nederland op 747AM: vanaf 12 oktober t/m 14 december 2001 om 16.00-16.45 uur. Herhaling steeds dezelfde nacht op Radio 1 om 00.02-00.45 uur.
Op de website van de RVU zijn de afleveringen achteraf in in realaudio te beluisteren.
-RVU - Bomans & Bomans
De NPS zendt op 22 december in Het uur van de wolf een tv-programma uit over Bomans, gemaakt door Coen Verbraak.

Groninger Studenten Cabaret Festival - 15 oktober 2001
Op 7, 8 en 9 november vindt voor de vijftiende keer het Groninger Studenten Cabaret Festival plaats.
De deelnemers aan het festival zijn: Delfts Blok, Schering & Inslag, Anne Jan & Sofie, Renee van Bavel, Albrecht Haan en Nakkes.
De presentatie is in handen van resp. Nico van der Knaap, Martijn Oosterhuis en Patrick Stoof. Gastoptredens worden verzorgd door Jochem Myjer, Klaas van der Eerden en Jan Jaap van der Wal. De regisseur van het festival dit jaar is Natascha Emanuels.
-www.gscf.nl

Deelnemers Cameretten - 14 oktober 2001
Zojuist werd bekend welke deelnemers zijn doorgedrongen tot het Cameretten Cabarefestival. Dit is de 'line-up' in het Rotterdamse Luxor Theater:
woensdag 28 november:
  -3 x Woordwaarde
  -Dominee Velleman, alias Sjaak Hartog
  -Alex van Holstein
donderdag 29 november:
  -Alex Agnew
  -Anne Jan & Sofie
  -Theo van den Oever
vrijdag 30 november:
  -Arnoud Kaldeway
  -Martine Nauta
  -Laurens Joensen
Na de derde voorronde wordt bekend welke deelnemers doorgaan naar de finale op zaterdag 1 december.
-www.cameretten.nl

Gouden Stuiver voor 'Zaai' - 14 oktober 2001
Het VPRO-programma Zaai, met Plien en Bianca, sleepte De Gouden Stuiver, de prijs voor het beste jeugdprogramma, in de wacht.
-www.vpro.nl/zaai

Ruzie Sonneveld-musical (2) - 14 oktober 2001
De impresario van Jos Brink heeft laten weten dat na veel over en weer gepraat onder leiding van juristen besloten de strijdbijl te begraven. De musical mag worden uitgevoerd zoals Brink het wil en op de wijze zoals hij nu zijn try-outs doet.

Op de radio - 13 oktober 2001
Op 14 oktober is Jan Rot te gast in het eerste uur van het radioprogramma Volgspot en treedt daarbij live op met begeleiding van Jakob Klaasse. Rot is pas getrouwd en aanstaand vader. Zij spelen nummers uit het programma Van Rot los, waarmee ze op dit moment langs de Nederlandse theaters toeren.
Volgspot, elke zondagavond, tussen 23.00-01.00 uur op Nederland 2.
-www.ncrv.nl/volgspot

Van Dongen heeft smaak - 12 oktober 2001
Lenette van Dongen is vanavond te gast in 'Smaak' van de AVRO. Met Angela Groothuizen bespreekt ze als hoofdgast deze theaterweek. Met aandacht voor o.a. de musical Foxtrot. Van Dongen zingt zelf het nummer 'Achtbaan' uit haar huidige voorstelling 'Een echte van Dongen'. Nederland 3, 22.35-23.20 uur
bron: harrykies.nl

Elders op het web - 11 oktober 2001
Na heel wat vertraging heeft het Theater Instituut Nederland de bibliotheekcatalogus toegankelijk gemaakt via internet. Grasduinen door de enorme collectie zal voor menig liefhebber een aansporing zijn om lid te worden.
-TIN webcatalogus

Ruzie om Sonneveld-musical - 11 oktober 2001
Jos Brink heeft wederom ruzie over de Sonneveld-musical. Niet met Theatergroep Toetsteen dat hem vorig seizoen de loef afstak met een eigen musical, maar dit keer met de erven van Huub Janssen, Sonnevelds vriend en tekstschrijver. Als voorbeeld noemt het ANP de tekst van 'Frater Venantius. Vreemd, want dat is volgens ons een tekst van Michel van der Plas. Brink zou in deze tekst enkele passages hebben veranderd. Iets wat Sonneveld overigens ook veelvuldig deed.
Daarnaast zijn Van der Plas en de erven van Janssen, Annie MG Schmidt, Harry Bannink boos over het gebruik van de teksten in een medley. Het impresariaat Peter Paul Tobi zei tegen het ANP niet te begrepen waarom men boos is, "via BUMA krijgt iedereen zijn geld."
bron: ANP, via Michiel

Op radio en tv - 11 oktober 2001
Op 13 oktober is Crème Fraîche te gast in het VARA Radioprogramma Spijkers met Koppen. Zij spelen live een aantal nummers uit het nieuwe programma CINQ. Radio 2, 12.00-14.00 uur
Jules Deelder is, samen met de bekende kinderboeken-
schrijfster Carry Slee, een tijdje geleden te gast geweest bij Villa Felderhof. Deze uitzending is maandag 15 oktober a.s. te zien bij de NCRV om 21.00 uur. De herhaling is dinsdag 16 oktober te zien om 10.15 uur.
Nilgün Yerli is, samen met Mr. Bram Moszkowicz jr., te gast geweest bij Villa Felderhof. Villa Felderhof is maandag 22 oktober a.s. te zien bij de NCRV om 21.00 uur. De herhaling is dinsdag 23 oktober te zien om 10.15 uur.
bron: Mojotheater nieuwsbrief

Grapje - 10 oktober 2001
Af en toe doet de redactie net of ze verstand van websites heeft en klooien we wat op andere sites. Zoals op de site van Cameretten, via een zogenaamde 'low tech-hack'. Het grapje is alleen via het onderstaande adres te zien.
-Cameretten-grapje

Elders op het web - 10 oktober 2001
De Harrie Jekkers-fansite is terug van weggeweest en te vinden op een nieuw adres:
-www.jekkers.cjb.net
Anne heeft een site over cabaret gemaakt en die heet toepasselijk:
-Anne's Cabaret-site
Via haar site vond de redactie een fraaie fansite voor Jenny Arean.
-www.jennyarean.cjb.net

Op de radio - 10 oktober 2001
Vanavond in het progamma 'Het Theater'een interview met Anousha N'zume.Presentator Gert Mulder zal met Anousha praten over haar progamma "eiland". Het radioprogamma is te beluisteren in de omgeving van Apeldoorn op (93.1 kabel en 107.1 ether) en duurt van 19.00 tot 20.00 uur.

Op 12 oktober is in 'Volle bak o.a. Jörgen Raymann te gast. Momenteel staat hij in de theaters met zijn cabaretprogramma 'Even Slikken' en maakt hij voor de tv 'Raymann is laat'. In volle bak is hij op tijd heeft hij beloofd..
Volle bak, elke vrijdagmiddag vanuit Het Dorint hotel aan
de Vestdijk in Eindhoven, tussen 14.00-16.00 uur op Omroep Brabant. Ook via 'Live radio' te beluisteren op de website:
-www.omroepbrabant.nl

In de media - 10 oktober 2001
De redactie grasduinde weer door de Nederlandse krantensites op zoek naar cabaret-gerelateerde artikels:
Het Brabants Dagblad praatte kort met Hans Dorrestijn en Martin van Dijk over het nieuwe programma 'Cirkels', dat op 1 november in premiere gaat.
-Doordraven en overdrijven
Het Eindhovens Dagblad heeft een recensie van Pieter-Dirk Uys voorstelling 'Foreign Aids'.
-Humor tegen de nieuwe 'apartheid'
De Zwolse Courant ging wat deuren langs na Andre Manuels Maxima-actie.
-Manuel vindt gekte 'grote flauwekul'
Het Algemeen Dagblad (AD) sprak hem zelf nog even. Overigens: Diepenhoorn moet zijn Diepenheim.
-Uit de broek voor de republiek
Volgens ons werkt er een Bold & The Beautiful-fan bij BN/DeStem, blijkens dit verder weinig leeswaardig artikel.
-Mooie Boel in De Leest met Kees Thorn
Het Algemeen Dagblad vraagt zich af 'wat is het geheim van een goede grap en welke humor slaat wél in Nederland en niet in het buitenland aan?' Hiervoor ondervroegen ze:
Lenette van Dongen
-Als een gesneden bruine boterham met kaas
Hans Liberg
-Een goede grap heeft overal succes
en leden van Boom Chicago
-Humor die nergens over gaat
Elders in het AD vraagt een columnist zich af hoe 'erg' het met Youp van 't Hek is gesteld.
-Youp

Daar Vliegende Panters - 7 oktober 2001
Vanavond zendt de VARA de eerste van negen afleveringen van 'Daar Vliegende Panters' uit. Negen keer 25 minuten filmpjes, clipjes, sketches, bijna alles op locatie.
Verder staat er in de VARA-gids van deze week een uitgebreid artikels over de Panters.
Op de website komen gedurende deze negen weken filmpjes te staan, die van commentaar worden voorzien door Remko Vrijdag. Het betreft bloopers, restmateriaal, sketches die het niet haalde en interviews. Waarschijnlijk exclusief.
-www.vara.nl/vliegendepanters/

Manuel in HH Zondag - 7 oktober 2001
Andre Manuel komt vandaag in HH Zondag uitleggen waarom hij zijn broek liet zakken voor Máxima en dinges. Nederland 3, tussen 17.00 en 18.00 uur.

Zwartekat-tattoo - 6 oktober 2001
De zwarte kat op deze website als tattoo? Was nog niet bij de redactie opgekomen, maar wel bij anderen.
-Tattoo

Elders op het web - 5 oktober 2001
Hij is leuk, een nieuwe reclame van Centraal Beheer. Nog niet op tv geweest geloof ik.
-buttbig.rm
tip: Marco

Op de radio - 5 oktober 2001
Op 5 oktober is o.a. de Udense cabaretier, componist, tekstschrijver en peformer Bart Stultiens te gast. Hij brengt zondag a.s. in Eindhoven een Sonneveld-estafette. In Volle bak vertelt hij wat er gaat gebeuren.
Volle bak, elke vrijdagmiddag vanuit Het Dorint hotel aan
de Vestdijk in Eindhoven, tussen 14.00-16.00 uur op Omroep Brabant. Ook via 'Live radio' te beluisteren op de website:
-www.omroepbrabant.nl

Elders op het web - 5 oktober 2001
In het bericht hieronder verwezen we al naar de site van Harry Kies produkties. Deze website is onlangs uitgebreid met columns van Dolf Jansen, Vincent Bijlo en Ingrid Wender (van de Bloeiende Maagden). Daarnaast zijn er mp3-fragmenten van Mylene d'Anjou, Vincent Bijlo, Mike Boddé, Lenette van Dongen, Onno Innemee, Lebbis en Jansen, RUL, Kees Torn, Arthur Umbgrobve en Marcel Verreck
-www.harrykies.nl

Boete voor Manuel - 5 oktober 2001
Voor zijn blote kont-actie bij het bezoek van Máxima en kom-hoe-heet-ie-ook-alweer heeft André Manuel een boete van driehonderd gulden kregen voor schennis van de eerbaarheid.
Op nieuwspagina van de site van zijn impresariaat geeft Manuel zijn versie. Het waarom wordt ook nog zijdelings genoemd.
-www.harrykies.nl

Column - 4 oktober 2001
Hij werkte mee aan de oerversie van deze site, koos voor de studie, maar is zijn voorliefde voor het cabaret niet kwijt geraakt. Michiel Straub schreef een column over lachen na de ramp.
-Straub: Harde grappen moeten kunnen

Elders op het web - 4 oktober 2001
De Poema's, samenwerkingsverband van Van Dik Hout en Acda en De Munnik is op 6 oktober te zien in Kopspijkers waar ze hun nieuwe single 'Zij Maakt Het Verschil' spelen, die op 8 oktober in de winkel ligt. Nederland 3, rond 20.00 uur.
Zaterdagmiddag kunnen Poema-fans de single al aanschaffen in de platenzaak Fame aan de Kalverstraat in Amsterdam. De Poema's zullen daar aanwezig zijn om het een en ander te signeren.
De Poema's zijn echter nu al te zien op hun eigen website:
-www.depoemas.nl
tip: Renske en Frederieke

Manuel 'moont' Maxima - 4 oktober 2001
Andre Manuel toonde zich op 2 oktober weer één van de meest gedreven cabaretiers van Nederland. Het ANP meldde daarover:
"Een 35-jarige man heeft gisteren in Diepenheim op geheel eigen wijze prins Willem-Alexander en zijn verloofde Màxima begroet. In zijn woning aan de Grotestraat stond de plaatselijk bekende cabaretier/muzikant André Manuel met bloot achterwerk achter het raam toen het koninklijk paar voorbijkwam. De kronnprins en zijn aanstaande echtgenote hebben hier volgens de politie weinig tot niets van gemerkt. De man ze de discussie over de republiek levend te willen houden."
"Plaatselijk bekend".. ach ja, als je het groot ziet is heel Nederland ook plaatselijk.

Correctie interview Teeuwen - 3 oktober 2001
De toegezonden informatie over het interview dat op 4 oktober wordt uitgezonden klopte niet helemaal:
Het interview met Hans Teeuwen wordt donderdag op de Utrechtse radiozender 'Utrecht FM' uitgezonden en niet op Radio M. De namen zijn door elkaar gehaald. Radio M is de commerciele Utrechtse concurrent die ook studentenradio doet. De frequentie (107,7FM/91,1 FM) klopt wel. Evenals de datum en het tijdstip van studentenradio. De zender heeft wel een website maar is niet te beluisteren via internet..
-www.omroep-utrecht.nl

Maassen aan het toneel - 2 oktober 2001
De onderhandelingen zijn nog gaande, maar als alles goed gaat speelt Theo Maassen vanaf oktober 2002 tot en met januari 2003 de titelrol in het toneelstuk 'The Elephant Man'. Het stuk is een produktie van Opus One en zal geregisseerd worden door Titus Tiel Groenestege.
tip: www.agoratheater.nl
Overigens speelt Theo Maassen momenteel enkele try-outs van de voorstelling 'Functioneel naakt' door het land, waaronder aanstaande zondag in Toomler (uitverkocht!).
Overigens: het Zwartekat Forum meldt een nieuw media-optreden van Maassen bij een item over de premiere van de film 'De ontdekking van de hemel'.
-forum: Theo Maassen bij filmpremiere

Interview Hans Teeuwen - 2 oktober 2001
Hans Teeuwen geeft geen interviews meer. Toch lukte het Floris Toon Wagenaar enkele dagen geleden om Teeuwen te interviewen voor studentenradio. Het gesprek zal donderdag a.s. worden uitgezonden op de Utrechtse radio 'Radio M' (107,7FM) tussen 18.00 en 19.00 uur. In het humoristische gesprek komen onderwerpen als: zigeuners, Bin Laden, de Jostiband, imitaties van Duitse reclamespotjes, zijn eigen show en nog veel meer aan bod.
Radio M is ook via internet te beluisteren.
-www.radiom.nl
Opgelet! Dit nieuwsbericht is deels onjuist, zie het bericht van 3 oktober hierboven!

Plien en Bianca - 2 oktober 2001
Op Tweede Kerstdag zal de VPRO de tv-registratie van 'Biks' van Plien en Bianca uitzenden.
tip: Frederieke

Uitslag prijsvraag - 1 oktober 2001
De winnaars van de prijsvraag zijn bekend.
-uitslag en antwoorden prijsvraag

CabaretMail - 1 oktober 2001
Editie 4.09 (september 2001) is inmiddels verstuurd.
Meld je aan voor de volgende editie.