www.zwartekat.nl - Verzamelpunt voor cabaret en stand-up comedy
nieuws  voorpagina | archief | volg ons via twitter.com/zwartekat Spotify Twitter Facebook

Elders op het web - 31 dec 2004
De Oudejaarsconference 'Vaarwel 2004' van Sjaak Bral zal vanavond op internet te zien zijn. De afgelopen maand hebben ruim 10.000 mensen in theaters in heel het land zijn oudejaarsconference bezocht. Wil je de oudejaarsconference Vaarwel 2004 zien en horen? Dat kan via:
bral.residentie.net

Vanavond wordt om 20.00 uur de conference uitgezonden, vanuit theater Diligentia in Den Haag. Nog niet eerder werd een Nederlandse oudejaarsconference op internet uitgezonden.

Op tv - 31 dec 2004
Paul Groot als Wim Kan Vanavond Oud & Nieuw bij Koefnoen. Wat er precies in deze uitzending gaat gebeuren houden ze nog even geheim, maar Paul Groot & Owen Schumacher schijnen op geheel eigen wijze het afgelopen jaar de revue late passeren. RTL Boulevard liet gisteren al het een en ander zien.

Paul Groot is te zien als Wim Kan.
Nederland 2, 19.45 uur.

Benefietactie Youp in Carré - 30 dec 2004
Youp van 't Hek geeft in de nacht van vrijdag 21 op zaterdag 22 januari in Carré een extra nachtvoorstelling van zijn programma 'Prachtige Paprika's'. De volledige opbrengst daarvan gaat naar giro 555 voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië.

Doordat alle medewerkers van Carré, Youp en zijn medewerkers belangeloos meewerken, verwachten de initiatiefnemers een bedrag van minimaal 100.000 euro op te halen. De kaartverkoop van de benefietvoorstelling begint vrijdag om 09.00 uur.

Oudejaarsconference op Radio West - 30 dec 2004
Op 31 december van 19.00 uur tot 20.00 uur zendt Radio West de oudejaarsconference 'Vaarwel 2004' uit van Sjaak Bral. De conference wordt op zaterdag 1 januari 2005 van 01.00 uur tot 02.00 uur en van 18.00 uur tot 19.00 uur herhaald.
via radio.nl
-Oudejaarsconference-special

Op tv - 30 dec 2004
Op oudejaarsavond komt SBS6 Shownieuws met een speciaal themaprogramma. Onder het motto 'Lachend het jaar uit’ staat het showbizz-programma stil bij het Nederlandse cabaret van de afgelopen jaren. Te zien zijn onder andere Toon Hermans, Wim Sonneveld, Snip en Snap, Mini en Maxi Frans van Dusschoten en André van Duin. Het programma wordt gepresenteerd door Hennie Huisman en uitgezonden op 31 december van 20.30 tot 22.05 uur.

Cabaret van de 'afgelopen jaren'?
via radio.nl

Marcel Verreck - 30 dec 2004
Voor wie het zich afvroeg: Marcel Verreck is momenteel op vakantie in Thailand, maar niet betrokken geraakt bij het natuurgeweld.

Herman Finkers start hulpactie - 29 dec 2004
NOVA is vanavond geheel gewijd aan de zeebeving in Zuid-Oost-Azië met: verslagen vanuit Atjeh & Phuket, een gesprek met Willem Marris, Nederlands ambassadeur van Thailand en een reportage over Herman Finkers die wordt gevolgd tijdens een door hem gestarte hulpactie in Oldenzaal. Nederland 3, 22.20 uur.

Oudejaars - 28 dec 2004
Youp van 't Hek doet 'm volgend jaar pas weer en Freek de Jonge heeft zich net uitgeput in een marathon (de wekelijkse 'Vergrijzing') . Niettemin bloeit de oudejaarsconférence als nooit tevoren. Cabaretiers als Lebbis en Jansen, Tim van der Sluijs en Sjaak Bral trekken er al jaren mee door het land. Maar het typisch Hollandse fenomeen wordt ook steeds meer omarmd door de stand up-comedians. Zo speelt Wilko Terwijn de oudejaarsconférence voor de tweede keer. De registratie was vorig jaar te zien bij AT5, dit maal bij Yorin.
Terwijn: "Ik ben rampenmoe maar het feit dat je onverschillig blijft is misschien nog wel het ergste. Ik ga de rouwcultuur aanpakken, de algemene verloedering ( zie de Tokkies of 'Patty's Fort') en ook godsdienst en integratie krijgen er goed van langs. Meest typerend voor de Hollandse kneuterigheid: Wat Balkenende zei na z'n voet-operatie. Tsja, als een verblijf in het ziekenhuis al spannend wordt...." En passant introduceert hij twee nieuwe begrippen: 'South Parken' ('het morrelen van het volk') en 'BL'ers' ('Bekende Lijken') en doet verslag van een blinden-demonstratie ('hoe gaat dat?') "Wie een moraal zoekt vindt 'm, maar het moet vooral leuk zijn." Persoonlijk hoogtepunt: "Een toerneetje in Amerika, met een optreden in New York als mijlpaal." Dieptepunt: "Nog steeds m'n rijbewijs niet gehaald."

Harry Glotzbach, winnaar van het AKF Stand up-comedyconcours 2003, verzorgt samen met partner-in-comedy-crime Tom Sligting de oudejaarscomedyshow 'Tom & Harry' in het Comedycafe in Amsterdam. Glotzbach: "Je kan tijdens een oudejaarsshow natuurlijk net als vele andere cabaretiers gaan keuvelen over van Gogh, Hirschi Ali of de buitenechtelijke kinderen van Bernhard en alle andere voor de hand liggende hoofdrolspelers van 2004. Je kan het ook hebben over het nieuwste model rollator of over 2004 als het jaar van de single of over oud nieuws, zoals de ondergang van de Titanic, of desnoods over de buitenechtelijke neushoorns van Bernhard. Ik verkies de laatste, creatievere aanpak." Persoonlijk hoogtepunt: "Een aantal comedy optredens in Nieuw-Zeeland tijdens het vermaarde World Busker Comedy Festival in Christchurch (met onder anderen. Bob McClaren) en in de Classic Comedy Club in Auckland." Dieptepunt: "Het jaar is nog niet om."

Oudejaarsconférence Wilko Terwijn. AMSTERDAM; 29 december, (20.00 en 22.00 uur), Werkteater A'dam, tv-uitzending 30 december (22.00) en in de Oudejaarsnacht (01.00 uur), Yorin.
Oudejaarscomedyshow 'Tom & Harry', 30 en 31 december (21.00), Comedy Café A'dam.
Oudejaars 2004 Lebbis & Jansen, t/m 31 december (20.15 en 22.15), De Kleine Komedie, tv-uitzending 31 december, 21.00, Nederland 3.
Boom Chicago met afwisselend 'Why aren't you happy yet?' en 'Best of Boom 2004', t/m 30 december (20.15), Leidsepleintheater A'dam.

Hans Kottmann

-Oudejaarsconference-special

In de media: Zwartekat.nl - 28 dec 2004
Wilko Terwijn in Veronica Magazine van komende week: "Als mijn laptopje niet crasht, kijk ik via internet wel eens programma's terug. Bijvoorbeeld de reeks van Freek de Jonge, De Vergrijzing. (..) Een Nederlandse site waar ik vaak kom is www.zwartekat.nl, dé cabaret-inteeltsite. Ultieme navelstaarderij. Daar zitten cabaretiers elkaar onder pseudoniem af te kraken. Een eigen website heb ik nog niet. Ik had wel het idee om de saaiste website ooit te creëren. Met alleen de tekst: 'Ga weg, je hebt geen leven.'"

Nieuwe DVD's - 27 dec 2004
Verwacht:

De tv-registraties van 'Fijn Warm Mens' en de onlangs op tv getoonde 'De Ware Liefde' van Eric van Sauers zullen vanaf mei/juni in de winkels liggen als een dubbel-DVD.

Elders op het web - 27 dec 2004
Aanstaande donderdag is Wilko Terwijn te zien met zijn oudejaarsconference op Yorin. Als sneakpreview heeft Yorin nu enkele fragmenten van zijn show van vorig jaar online gezet.

Vanavond zijn overigens de opnames in het Werkteater in Amsterdam. Als je daar bij wilt zijn, kan je proberen of er nog kaarten zijn. Tel. 020-6228074.
-Yorin Stand-up: Wilko Terwijn
-Oudejaarsconference-special

Van het boekenfront - 27 dec 2004
Jaap Robben - Twee vliegen

Op 19 december kwam de eerste 'cabarettel bundel' uit van de jonge cabaretier Jaap Robben. 'Twee vliegen' is een verzameling van laagdravende proza, one-liners, columns en gedichten. De teksten zijn vormgegeven door Suzanne Hertogs van de Ontwerphaven. Ook de beeldgrappen in het boekje zijn werk van haar hand. De afgelopen jaren won Jaap Robben diverse prijzen waaronder in 2001 de Trouw Columnistenprijs, Kunstbende 2000, Write Now aanmoedigingsprijs 2003 en de NRC Examenverhalenprijs. Hij maakt radiocolumns, presenteert festivals, heeft een gitaar en beunt bij als cabaretier en acteur; kortom een ware cultuurprostituee, vind ie zelf. Zijn werk gaat over pakjes melk, liefde, moedervlekken en andere wereldse zaken.
-www.jaaprobben.nl

Op tv: Meisje met de blauwe hoed - 27 dec 2004
NCRV herhaalt de beroemde serie Het meisje met de blauwe hoed vanaf dinsdag 28 december om 16.05 uur op Nederland 1. In 1973 zond de NCRV de muzikale comedy Het meisje met de blauwe hoed uit. Nu, ruim 30 jaar later, is deze beroemde serie nogmaals te zien. Hoofdrollen zijn er voor Jenny Arean, Huib Rooymans en André van Duin.

Het verhaal gaat over het Nederlandse soldatenleven van eind jaren twintig. Als kruidenierszoon Daan Pieters (Huib Rooymans) zich met lichte tegenzin aanmeldt voor het leger, ontmoet hij in de trein een leuk frivool meisje met een opvallende blauwe hoed (Jenny Arean). In de kazerne komt hij op zaal te liggen naast de lollige volksfiguur Toontje Bulthuis (André van Duin), die alle soldatenregels aan zijn laars lapt. Als die twee samen op stap gaan, ontmoeten ze het meisje met de blauwe hoed opnieuw. Ze heet Betsy en Daan valt als een blok voor haar. Betsy blijkt een dure smaak te hebben en het weekgeld van Daan vliegt erdoorheen. Als hij zijn meisje mee naar huis neemt, zijn zijn ouders niet erg gecharmeerd van die stadse meid. Uit protest besluit het paartje zich te verloven.
Deel 1: dinsdag 28 december om 16.05 uur
Deel 2: woensdag 29 december om 16.05 uur
Deel 3: donderdag 30 december om 16.05 uur
Deel 4: op vrijdag 31 december om 16.05 uur
tip: Koen

Op tv: Minoes - 26 dec 2004
Niet vergeten: vanmiddag wordt de geweldige film 'Minoes' uitgezonden. Met Theo Maassen en -zwijmel- Carice van Houten. Hans Teeuwen, Wim T Schippers en Paul Haenen verzorgen de stem van enkele katten. Nederland 3, 16.30 uur.

Op de radio - 24 dec 2004
Freek de Jonge is morgenochtend te gast in Cappuccino. Sjors Fröhlich ontvangt hem als gast en op zijn beurt nodigt De Jonge gasten uit die voor hem het jaar 2004 hebben gekleurd. Radio 2, 9.00-12.00 uur.
tip: Erik
Update: helaas klopte de informatie van tvgids.omroep.nl niet.

Freek sluit Darfur-actie af - 24 dec 2004
Freek de Jonge sluit vrijdagmiddag de laatste dag af van de Darfur-actie van Radio 3FM in Utrecht. De dj's Claudia de Breij, Giel Beelen en Wouter de Goes hebben dan vijf dagen lang opgesloten gezeten in een glazen huis op de Neude. De marathonuitzending '3FM Serious Request' ten bate van het Nederlandse Rode Kruis eindigt om vijf uur met een veiling van huisraad van 'De Kas' door veilingmeester De Jonge. Het geld is bestemd voor een noodhospitaal van het Rode Kruis voor de Sudanese provincie Darfur. De actie heeft tot vrijdagochtend 312.000 euro opgebracht.
bron: ANP
Update: de voorlopige opbrengst is ruim 717.000 euro.

Elders op de globe - 24 dec 2004
In New York dreigen stand-up comedians met een staking. Meer dan driehonderd comedians hebben zich nu verenigd in een soort van vakbond. Volgens de groep zijn de afgelopen jaren de lonen amper gestegen. In 1985 kreeg een comedian 50 dollar voor een optreden van 20 minuten en tegenwoordig 60 dollar. De verenigde comedians stellen zich hard op naar de uitbaters van comedyclubs en eisen een in hun ogen redelijke vergoeding en vakantiegeld.
-Reuters - New York Comedians Say Low Pay No Laughing Matter
-NPR - No Joke: Comedians May Go On Strike (audio)
-Chortle - We're not joking
-NY Times - A Comedians' Union? Imagine the Meetings

Herman Finkers - 23 dec 2004
Cabaretier Herman Finkers trad afgelopen zaterdag voor het eerst in vier jaar op. Dat gebeurde tijdens de kerstviering van Huize Sint-Joseph in Heel. De cabaretier begeleidde zijn neef Hans Engelhart (met wie hij eerder de Paus bezocht) in een nummer van de kerst-cd, die bewoners en personeel van de zorginstelling samen maakten. Finkers lijdt aan een milde vorm van leukemie, maar werkt inmiddels aan een nieuwe show, aldus Dagblad de Limburger.
tip: Rob

Op tv - 23 dec 2004
VARA Laat en PaPaul van Paul de Leeuw ruilen van uitzendtijdstip. Met ingang van 4 januari is PaPaul niet meer omstreeks 20.00 uur te zien bij de VARA, maar om 23.00 uur. VARA Laat gaat naar 19.50 uur en krijgt de nieuwe naam: VARA Live.

Verder schijnt Raoul Heertje vanavond bij NOVA te zitten, onder voorbehoud. Nederland 3, rond 22.25 uur.

Op geheel eigen wijze spelen de dames en heren van Koefnoen ‘A Koefnoen Christmas Carol’, geïnspireerd op het kerstverhaal van Charles Dickens. De belangrijkste hoofdpersonen uit het afgelopen Koefnoen-seizoen spelen een rol in dit beroemde kerstverhaal. Minister Zalm is de vrek Scrooge en Jan Peter Balkenende is Cratchit. Tenslotte spelen Plien en Bianca en Nadja Hupscher, in hun hoedanigheid van K3, de Carolers. Ook majoor Bosshardt en de Tokkies ontbreken niet. De uitzending is vrijdag om 21.50 bij de AVRO op Nederland 2.
tips: Jelle en Erik

Nuon Watt's Next Award - 22 dec 2004
Energieonderneming Nuon daagt jongeren uit een cabaretact te maken over klimaatverandering. Wie dat het beste doet, wint de Nuon Watt’s Next Award 2004. De winnaar van de spannende competitie staat straks op de planken in het voorprogramma van de stand-up comedygroep Fresh Wagon, met onder meer Jan-Jaap van de Wal, Najib Amhali en Howard Komproe.

Met de jaarlijkse Watt’s Next Award wil Nuon jongeren op een luchtige manier betrekken bij het onderwerp duurzaam ondernemen. De Watt’s Next Award heeft elk jaar een ander duurzaam thema. In 2004 is dit thema klimaatverandering.

Tot en met 31 december 2004 kunnen aanstormende cabaretiers van tussen de 18 en 25 jaar een opname van hun act aan Nuon sturen. Een jury van experts komt in januari 2005 bij elkaar om uit de inzendingen vijf finalisten te selecteren. De finalisten krijgen de kans zich voor te bereiden op de grote finale tijdens een workshop van stand-up comedygroep Fresh Wagon.

Op 4 februari 2005 treden de vijf finalisten op voor een groot publiek tijdens de finale van de Watt’s Next Award. Onder begeleiding van cabaretiers van Fresh Wagon worden de optredens van de finalisten door de jury beoordeeld. De jury zal letten op originaliteit, creativiteit, techniek en de inhoudelijke invulling van de verschillende acts en kiest de uiteindelijke winnaar van de Nuon Watt’s Next Award 2004.
-Watt's Next Award

Elders op het web - 22 dec 2004
Geslacht en verkracht.. hier word je toch spontaan macrobioot van.
-Flappie - the remix

Warfur Darfur - veiling - 20 dec 2004
Zoals eerder gemeld hebben de heren van NUHR de jassen die ze droegen in 'Over de top' beschikbaar gesteld om te veilen voor de Darfur-actie van 3FM. Niet alleen dat, je kunt ook bieden op de onlangs door hen gewonnen VSCD Cabaretprijs de Polifinario voor het beste cabaretprogramma. Let wel: dat is niet de spiegel van de foto. Verder heeft Theo Maassen een 3FM-shirt gesigneerd.
-NUHR: Lange jassen
-NUHR: Cabaretprijs
-Door Theo Maassen gesigneerd 3FM-shirt

Op tv - 20 dec 2004
Op 23 december stapt Javier Guzman in de voetsporen van Freek de Jonge door in een rechtstreekse uitzending vanuit de RAI het jaarlijkse sportgala op te luisteren met een sportconference. Guzman wordt hier overigens niet gehinderd door welke sportkennis dan ook.

Op de radio - 20 dec 2004
Wilko Terwijn is op 28 december te gast bij NPS Kunststof. Radio 1, 19.00-20.00 uur.

Nieuwe DVD's - 20 dec 2004
Verwacht:

Lebbis en Jansen - Oudejaar 2004 (6 januari 2005)
Vliegende Panters - De Grote Drie (13 januari 2005)
tip: Erik

Elders op het web - 20 dec 2004
Lebbis en Jansen denken mee met hun fans.
-www.weeruitverkocht.nl

Op de radio - 19 dec 2004
Andermans Veren op de radio is vanavond voor het laatst dit jaar. De uitzending staat vanavond in het teken van ouderdom.
Daarnaast zijn er de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretière zelf.
Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- De herhaling van de allereerste oudejaarsconference van Wim Kan die precies 50 jaar geleden voor het eerst werd uitgezonden en nooit op plaat verschenen is.
- In de rubriek 19-toen de geruchtmakende scene "Beeldreligie" uit het Vara-televisieprogramma "Zo is het toevallig ook nog 's een keer" van januari 1964.
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

Aanstaande maandag in Desmet Live:
- Een cabaret-optreden van Dames voor na vieren.
747AM, 14.00-16.00 uur.

Op tv - 18 dec 2004
Vanavond zendt de VARA een speciale aflevering uit van het Lagerhuis, met ditmaal bekende Nederlanders in de banken, waaronder ook Marc-Marie Huijbregts. Nederland 3, 21.00 uur.


foto: speakers.nl
Op 21 december is de kerstaflevering van 'de Lama's' te zien bij BNN. Naast Tijl Beckand, Ruben Nicolai, Arie Koomen en presentator Patrick Lodiers, spelen er twee nieuwe Lama's mee: Sara Kroos en Ruben van der Meer. Nederland 2, 21.20 uur.

Oudejaarsconference-special - 17 dec 2004
Oudejaarsconference 1954-2004
Hij is er weer, de oudejaarsconference-special. Lees over het onstaan van de oudejaarstraditie en de bekendste oudejaarsconferenciers.
-Oudejaarsconference 1954-2004

Dit jaar is het precies 50 jaar geleden dat Wim Kan op de radio de eerste oudejaarsconference bracht. Ter gelegenheid daarvan zendt het radioprogramma Uitgelicht op 19 december deze nooit -in zijn geheel- op plaat uitgebrachte oudejaarsconference nogmaals uit. Radio 2, tussen 20.00-23.00 uur.

Huishoudelijke mededelingen - 17 dec 2004
Met de medewerking van Mojotheater zijn de speellijsten van hun artiesten nu in de 'huisstijl' van Zwartekat.nl te bekijken via het speellijsten-overzicht.
-speellijsten

Buste Albert Mol - 16 dec 2004
Vandaag is in Amsterdam een buste onthuld van de onlangs overleden Albert Mol. De buste krijgt een prominente plek in het Nieuwe de la Mar theater, waar hij vaak speelde.

Het is ons niet bekend wat er met het beeld gebeurd als het Nieuwe de la Mar Theater najaar 2005 wordt gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw in samenwerking van de Vandenende Foundation.
tip: Erik
Novum Nieuws heeft ook een foto.
-Standbeeld Albert Mol onthuld

Van Vliet heeft hernia - 16 dec 2004
Paul van Vliet heeft een hernia. 'Cabaretiers in Concert', waarbij Van Vliet samen met Simone Kleinsma en het Metropole Orkest een concert zou geven gaat nu op 21 december niet door. Mensen krijgen hun geld terug.

Ook is Van Vliet niet bij de jubileumavond van 40 jaar Theater PePijn, morgen in Den Haag. De bijzondere avond zal volgens PePijn wel doorgaan met de reeds geplande optredens van Liselore Gerritsen en Rob van Kreeveld.
tip: Erik

Op tv - 16 dec 2004
Volgend jaar weer veel cabaret en cabaretiers op tv.

Het nieuwe jaar begint gelijk al goed met de tv-registratie van 'De grote drie' van de Vliegende Panters op Nederland 3 om 21.07 uur. Dan snel zappen naar Nederland 1, want daar zendt de KRO 'M.M. Huijbregts' uit van Marc-Marie Huijbregts, vanaf 22.45 uur.

De volgende dag zendt de VARA 'Over de top' uit, het programma waarmee NUHR dit jaar de VSCD-cabaretprijs won voor het beste cabaretprogramma. Nederland 3, 20.35 uur.

Op 3 januari volgt de eerste van negen afleveringen van De Mike & Thomas-show, waarin Mike Boddé en Thomas van Luyn 'Terecht Beroemde Mensen' ontvangen. Nederland 3, rond 23.00 uur.

Rob Kamphues is naast cabaretier ook vooral televisie-maker. Hij is bij de KRO te zien met 'Kamphues zoekt de grens'. Daarin zoekt de grens en dompelt zich onder in een bepaalde groep, cultuur of fysiek avontuur om te bepalen waar de grenzen liggen. Zo kijkt Kamphues rond in de wereld van de voetbalhooligans en gaat hij mee met een experiment op de Himalaya. Daar wordt gekeken tot op welke hoogte lichaam en geest nog zonder extra zuurstof blijven functioneren. Nederland 1, 21.40 uur.

Op 8 januari herhaalt de VARA 'Adéhadé' van Jochem Myjer. Nederland 3, 20.05 uur.
Gevolgd door een (vermoedelijk) nieuwe serie afleveringen van 'Ga eens naar bed met een cabaretier'. Een late night programma waarin een nieuwe lichting cabaretiers aan het woord komt en niet aan de oude rotten in het vak wordt voorbijgegaan.

Vanaf vrijdag 14 januari is er een nieuwe serie afleveringen om 20:15 uur, Wie is de Mol? Tien bekende Nederlanders gaan op reis en één van hen is een bedrieger, die constant probeert de groep te benadelen. Wie is die Mol? Is het Marc-Marie Huijbrechts, Victoria Koblenko, Gijs Staverman, Roeland Fernhout, Sander de Heer, Jim de Groot, Yvonne van den Hurk, Yvon Jaspers, Isabella Brinkman of Lottie Hellingman?
-www.wieisdemol.nl

Op 15 januari herhaalt de VARA 'Jagadamba' van Lenette van Dongen. Nederland 3, 20.05-20.58 uur.

Harrie Jekkers is nog steeds spoorloos uit het theater verdwenen, dus moeten we het doen met een herhaling van zijn show 'Het gelijk van de koffietent'. In twee delen, op zaterdag 22 en 29 januari 2005. Nederland 3, 20:05 - 20:55 uur.

De One man show die Paul van Vliet voor Unicef speelde, zal op 26 januari en 2 februari door de TROS worden uitgezonden. Nederland 2, 21.35 uur.

Een nieuwe serie optredens van stand-up comedy artiesten uit binnen- en vooral buitenland. Jörgen Raymann presenteert vanuit Nighttown in Rotterdam wederom afleveringen van The Comedy Factory bij de NPS. Vanaf 28 januari elke vrijdagavond op Nederland 3, 23.01-23.26 uur.

Op de radio - 16 dec 2004
Vanochtend en vrijdagochtend moet Wilko terwijn er vroeg uit, want dan is hij te gast bij het radioprogramma Stenders Vroeg Op. Yorin FM, 06.00-09.00 uur.
Terwijn is momenteel drukdoende met try-outs voor zijn oudejaarsshow waarvoor op 27 december (zie eerder) tv-opnames worden gemaakt.
-overzicht met o.a. try-outs van Terwijn

Farce Majeure Plus - 15 dec 2004
Farce Majeure doet een Heintje Davids. Na de programma’s ‘Farce majeure Weerzien’ in december 2003 en ‘Méér Farce majeure’ in mei 2004, zendt de NCRV op 28 december ‘Farce majeure Plus’ uit. Met het oog op nieuws van het afgelopen jaar kijkt Farce majeure (plus gasten) terug op hun eigen televisietijd.
In de Farce majeure-periode van de jaren tachtig heeft het team talloze scènes gespeeld met gastoptredens van o.a. Anne Wil Blankers, Willem Nijholt, Joop Doderer, Marijke Merckens, Sylvia de Leur, Jan Blaaser, Gerard Cox, Jules Croiset, Martine Bijl en Mini & Maxi. Een aantal van deze scènes zijn nog steeds actueel en weer te zien in Farce majeure Plus.
Farce majeure Plus zal op dinsdag 28 december te zien zijn om 21:00 op Nederland 1.
tip: Erik

Nieuwe DVD's - 15 dec 2004
Jules Deelder / Herman Brood / Bart Chabot - Apocrief

Verschijnt vandaag.
tip: Erik

Anti-reclame - 14 dec 2004
Het cabaretduo Zusje Voogd maakt al enige tijd reclame voor een energiebedrijf. Niet alleen op tv, maar ook op de radio. De reclames worden niet door iedereen gewaardeerd. Ze zijn genomineerd voor de Loden Leeuw 2004, een initiatief van consumentenprogramma Radar voor de meest iritante reclames.
-Zusjes eneco
tip: Erik

Elders op het web - 14 dec 2004
Losers-r-us.
-te koop: hans-teeuwen.nl
tip: Erik

Maassen signeert DVD - 14 dec 2004
Deze week verschijnt TM4: Functioneel naakt, de eerste DVD van Theo Maassen. Naast het vierde theaterprogramma van Maassen bevat de dvd verder zijn regiedebuut De Onterechte Kampioen en de videoclip van het nummer Doodsbedreiging.

Maassen signeert op zondag 19 december zijn eerste DVD bij Cinematheek, Kleine Berg 53 te Eindhoven tussen 14.00 en 15.00 uur. Kom op tijd, want het wordt druk.
-www.cinematheek.nl

Onlangs reikte Maassen het eerste exemplaar van zijn DVD uit aan Berry van Aerlen. Wat vervolgens weer een erg grappig filmpje oplevert.
-uitreiking 1e exemplaar TM4

Uitstel DVD Klaas - 14 dec 2004
De DVD van 'Mix' van Klaas van der Eerden komt pas in mei uit. Dit heeft te maken met een grote release van meerdere cabaretiers op één moment. Dat is handiger voor Universal (de platenmaatschappij) ivm reclame en PR.
tip: Erik

Koop een VSCD Cabaretprijs voor Darfur - 14 dec 2004
3fm staat in de week voor Kerst volledig in het teken van Darfur. DJs Claudia de Breij, Giel Beelen en Wouter van der Goes laten zich vijf dagen (en vier nachten) lang opsluiten in een glazen huis op de Neude in Utrecht en zullen niet eten. Alle uitzendingen worden door hen verzorgd en staan in het teken van een inzamelingsactie voor Darfur, waarmee een noodhospitaal van het Rode Kruis kan worden betaald. Luisteraars kunnen tegen betaling hun favoriete muziek beluisteren.

Tegelijkertijd met de actie vindt op de site van 3fm een veiling plaats. Allerlei betrokkenen, bekendheden en medewerkers van de zender stellen op die veilingplaats allemaal goodies en (unieke) parafernalia ter beschikking, die naar de hoogste bieder gaan - uiteraard ook weer met als doel dat noodhospitaal in Darfur. De Mannen van NUHR hebben voor deze veiling vijf zeer unieke objecten ter beschikking gesteld: de vier lange jassen die zij dragen in Over de top én de spiegel die hoorde bij de Poelifinario die zij eerder dit jaar kregen.

Afgewezen voor elk bestaand cabaretfestival? Ook jij kan in het bezit komen van een VSCD Cabaretprijs!
Meer informatie over deze actie:
-3fm.nl/page/darfur

Nieuwjaarsconcert Kasper van Kooten - 13 dec 2004
Op 4 januari speelt Kasper van Kooten een speciaal nieuwjaarsconcert in De Kleine Komedie in Amsterdam. Dat doet hij met zijn band én een aantal mysteryguests! Kaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar aan de kassa. U kunt ook telefonisch reserveren op tel 020-6240534. Schriftelijk bestellen hiervoor is niet mogelijk.
tip: J, frederieke

DJ Ernst van der Pasch - 13 dec 2004
Vanavond draait Ernst van der Pasch als DJ in Club Bitterzoet aan het begin van de Spuistraat in Amsterdam. Vanaf 23.00 uur kan je dansen en swingen en schuifelen op het beste dat zijn platencollectie te bieden heeft.

Elders op het web - 13 dec 2004
De website van Thomas van Luyn is verherbouwd.
-www.thomasvanluyn.nl

Evenals die van Veldhuis en Kemper.
-www.veldhuisenkemper.nl/

De jonge cabaretier Daniel van Veen (ex-cabaretduo Gel) heeft nu ook een eigen site:
-www.danielvanveen.nl

En nieuwe artikels op de site van 8weekly.
-interview met Man man man
-Kees Torn - Doe mee en win
-Javier Guzman - Sinterklaasconference
-Andre Manuel - Lazarus
-Acda en De Munnik e.a. - Ren Lenny Ren
-Jörgen Raymann - In Holland staat mijn huis
-Jan Jaap van der Wal - Staat

Finalisten HC Podiumprijs bekend - 13 dec 2004
De kandidaten van de finale van de Holland Casino Podium Prijs op 21 januari 2005 zijn:
- Katinka Polderman
- Robbert Jan Proos
- Pieter Derks

De finale begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Lindenberg, Centrum voor de Kunsten te Nijmegen.
bezoekadres: Ridderstraat 23 te Nijmegen. Kaarten reserveren kan via tel 024 - 3273911.
-www.hollandcasinopodiumprijs.shows.it

Koops wint DCF 2004 - 12 dec 2004
De 9e editie van het Deltion Cabaretfestival (DCF) te Zwolle is gewonnen door Lambert Jan Koops.
De in Hoorn geboren oud Overijsselnaar - en thans in Nijmegen wonende cabaretier - viel afgelopen zaterdag bij dit publiekscabaretfestival net iets beter in de smaak dan Ewout en Etienne.

Lambert Jan Koops is hiermee de eerste cabaretier die 'Ovatie' ontvangt. Naast de Essent Kabelcom Cabaretprijs van 1000 euro, ontving hij namelijk de Deltion Cabarettrofee met de klinkende naam 'Ovatie'. 'Ovatie' is een bronzen sculptuur in de vorm van een fantasiebloem met openstaande kelkbladeren en een lange opgerolde steel. Bedoeld is een associatie met een microfoon met opgerold snoer. 'Ovatie' drukt de waardering van het publiek voor de prestaties van de artiest uit door hem deze symbolische bloem toe te werpen.

Naast de publieksprijswinnaars traden de volgende deelnemers op:
Rauw Vlees, John Brukx, Annika en Jaco ook, Duo Rots, Anne-Aafke Sol, Edgar Biervliet, Marcel Harmsen en Menno Nicolaï. Het openingsoptreden werd verzorgd door Cabaret Zinloos. Jochen Otten sloot het DCF met fysiek sterk cabaret af.

De 10e editie van het DCF wordt gehouden op 10 december 2005. Vanaf 1 januari a.s. kunnen cabaretiers zich weer aanmelden als kandidaat.
-www.deltioncabaretfestival.nl

Kaartverkoop oudejaarsconference Wilko Terwijn - 12 dec 2004
Wilko Terwijn speelt zijn jaaroverzicht op 27 december in het Werkteater in Amsterdam. Er zijn twee opnamen: om 20.00 uur en om 22.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te bestellen via tel 020-6228074. Een tv-registratie wordt uitgezonden op Yorin op 30 december.

Op de radio - 12 dec 2004
Wat zeggie? Andermans Veren op de radio staat vanavond in het teken van streektalen, dialecten en accenten.
Daarnaast zijn er de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretière zelf.
Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- Karin Bloemen en Richard Groenendijk over de theatervoorstelling "Karin's Kerstbal".
- Liselore Gerritsen over het 40-jarig bestaan van het Haagse theater Pepijn.
- Frank Houtappels, auteur van de theaterkomedie "De gelukkige mandarijn" die zaterdag 11 december in première ging.
- Het CD-panel (Coot van Doesburgh en Hugh den Ouden) over het eerste solo-album van Claudia de Breij: "Niet alleen".
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

Aanstaande maandag in Desmet Live:
- Actrice Ellen Pieters en schrijver Frank Houtappels over de komedie De Gelukkige Mandarijn.
- Een cabaret-optreden van Wilko Terwijn.
747AM, 14.00-16.00 uur.

Goed nieuws - 12 dec 2004
De redactie is vrijwel uitgeziekt.

Op tv - 9 dec 2004
Zeg 'ns A, B of C is een quiz waarin Astrid Joosten op basis van memorabele tv- en cabaretfragmenten vragen stelt rond één centraal thema aan kandidaten die op een bepaalde manier met dit thema te maken hebben. Vanavond is het thema Kunst/cultuur en de kandidaten: Gerard Cox, Horace Cohen, Jetty Mathurin en Quirien van Haelen. Nederland 3, 20.30 uur.
tip: Erik

Veldhuis en Kemper in 10 voor taal - 8 dec 2004
Wil jij Veldhuis & Kemper in actie zien tijdens de opname van het KRO televisieprogramma 10 voor taal? Dan moet je snel je kans grijpen, want er zijn nog gratis kaartjes voor de opnames van 4 januari 2005 (om 10.15 uur aanwezig zijn). Voor reserveringen: 0900-300 1420 of:
-www.opnamebijwonen.nl
tip: Peggy

Toomler - 8 dec 2004
In het Amsterdamse honk van de Comedytrain, Toomler, wordt vanavond weer live commentaar gegeven tijdens de wedstrijd Ajax-Bayern Munchen. Vanavond met Raoul Heertje én een wel zeer speciale gast-commentator, namelijk de assistent bondscoach Rob Witschge. Geen imitatie of typetje, het is de échte kenner.

Kaarten hiervoor zijn niet te reserveren, om 7 uur gaat de kassa open en voor 5 euro entree ben je getuige van deze wedstrijd op groot scherm en bovengenoemde commentatoren.
-www.toomler.nl

Verder is het misschien wel leuk om hier te melden dat Thijs van Domburg, actief lid van ons forum en te zien geweest op de 1e Zwartekat-dag, afgelopen woensdag is aangenomen als lid van de Comedytrain.

Elders op het web - 8 dec 2004
De site van Theo Maassen is nog steeds onder constructie, maar er is al wel wat te zien.
Bij de foto even druk op rechtermuisknop en dan 'forward'. Dan krijg je de speellijst te zien.
-www.theomaassen.nl
tip: Erik

Youp over mogelijke sluiting Kattendans - 8 dec 2004
Het Eindhovens Dagblad citeert Youp van 't Hek dat er "meer gekattendanst moet worden in Nederland." Daarmee reageert hij op de mogelijke sluiting van theater De Kattendans in Bergeijk nadat de gemeente vorige maand besloot om stevig op het theater te bezuinigen.

"Ik heb misschien wel tien keer in de De Kattendans gestaan. En iedere keer met ontzettend veel plezier. Het is een pretentieloos theater, zonder die vaak toch vervelende schouwburgallure. Ze hebben bijvoorbeeld geen aparte artiesteningang, dat is altijd een teken. Het is een simpel en gemoedelijk theater, meer een centraal dorpshuis eigenlijk. Na afloop van een voorstelling kan ik er nog gewoon een biertje drinken tussen het publiek. De afgelopen jaren heeft De Kattendans zich echt onderscheiden van andere theaters, zeker in de regio. Ik zou het echt jammer vinden als dit professioneel theater verdwijnt. In Nederland zou juist veel meer gekattendanst moeten worden. Ze moeten toch wel op iets anders kunnen bezuinigen daar in Bergeijk?"
-www.kattendans.nl

1 miljoen pageviews - per jaar - 8 dec 2004
Op 29 september 2002 behaalde Zwartekat de miljoenste pageview sinds 1996. Toen stelden we ons een nieuw 'target' voor ogen.. 1 miljoen pageviews per jaar. Gisteravond, om 20.02 uur was het zover. Iemand met een Chello-verbinding in Helmond bezorgde ons de miljoenste pageview in 2004.

Het totale aantal pageviews gaat intussen naar de 3 miljoen. Waarschijnlijk al morgen of overmorgen. Toch wel iets om trots op te zijn, al zoeken we het liever in de kwaliteit dan de kwantiteit. Maar nu moeten we voor onszelf een nieuw 'doel' verzinnen.

Onze statistieken zijn trouwens gewoon openbaar:
-Nedstat-statistieken van Zwartekat.nl

De Leeuw in tv-film - 7 dec 2004
Paul de Leeuw gaat de hoofdrolspelen in de komische telefilm Thos Aders over een computer nerd die een misdaad weet op te lossen. De film wordt in 2005 opgenomen en zal in 2006 bij de VARA te zien zijn. Jean van de Velde regisseert de film en schreef samen met Frank Ketelaar het scenario.
"Ik heb Paul elf jaar geleden auditie laten doen voor De Kleine Blonde Dood en ik was toen al eigenlijk meteen om. Paul speelt de titelrol in de film. Hij is een contactgestoorde man, met pleinvrees en smetvrees, die de politie af en toe helpt met het oplossen van misdaden," zegt Van de Velde bij Novum.
Het is de bedoeling dat de telefilm de pilot wordt voor meerdere films rond het personage. Zoiets als die 80 minuten durende afleveringen van Derrick of Tatort vroeger, aldus de regisseur.
bron: medialog.blogspot.com

Klinkt wel een beetje als een mix van de Amerikaanse tv-serie 'Monk' over Adrian Monk die aan alle neuroses lijkt -behalve dan pleinvrees- en de eveneens Amerikaanse serie 'Nero Wolf' waarbij de titelpersoon hoogstzelden zijn huis verlaat.

Andre Manuel dood? Recensent blij - 7 dec 2004
Op woensdagavond is André Manuel te gast in Kunststof naar aanleiding van zijn voorstelling 'Lazarus' die onlangs in première is gegaan. Radio 1, 19.00-20.00 uur

Over het algemeen is 'Lazarus' goed ontvangen door de pers. Op die van Het Parool na. Sterker nog, de recensent vond het helemaal niks.
"Dit keer laat Manuel alle remmen los. Maar waar is de verstilling? Waar is de diepere betekenis achter de banaliteiten? Bij Manuel lijkt het, zoals vaker bij provocateurs, vooral te gaan om het zeggen om het zeggen. (..) André Manuel als redder van het cabaret... wat een gotspe! Zelden zo'n slaapverwekkende brei aan keiharde grappen gezien, zo ongericht en zo slecht geregisseerd. (..) Een paar welgemikte dolksteken treffen vaak meer doel dan een schot hagel - dat hebben we bij Van Gogh gezien, toch André? Nou André, ik zou blij zijn als iemand je zou vermoorden. Ik hoop alleen dat het geen moslim is."

Waarmee hij aantoont dat je humor moet overlaten aan de professionals. Naar eigen zeggen staat Manuel sinds vanavond onder permanente politiebewaking. :)
Lees de recensie op de site van Het Parool:
-Schot hagel, niets raak

Concours om de Wim Sonneveldprijs - 7 dec 2004
De 20 minuten audities van het Concours om de Wim Sonneveldprijs van het Amsterdams Kleinkunst Festival zijn achter de rug. De selectiecommissie heeft 10 kandidaten/groepen geselecteerd voor de laatste selectieronde op Texel. Het zijn:
-AnneJan Toonstra -Evi de Jean -Pieter Derks -Ewout en Etienne -Lenny (Lennaert Maes) -Elske Rollema -Geen Familie (Jeroen en Niels) -Thijs van Domburg -Jennifer Evenhuis -Speelman en Speelman.

Meer informatie staat op:
-www.amsterdams-kleinkunst-festival.nl

Avond van het Nieuwe (de la Mar) lied - 7 dec 2004
Sinds enkele jaren heeft het Amsterdams Kleinkunst Festival een nieuw onderdeel aan haar festival toegevoegd, het schrijven van een lied naar aanleiding van een thema. Uit de reacties blijkt dat er grote belangstelling is voor het schrijven van liedteksten. Het thema voor 2005 is 'Theater'. Het Nieuwe de la Mar Theater gaat sluiten. Daarmee komt een einde aan een belangrijke periode in de Nederlandse theaterwereld, die begon bij de legendarische Fien de la Mar, naar wier vader Nap de la Mar het theater genoemd is.
In dit laatste jaar wil het Amsterdams Kleinkunst Festival gepast afscheid nemen van deze prachtige, sfeervolle speelplek. Vandaar dat de ‘Avond van het nieuwe lied’ deze keer wordt opgedragen aan het ‘Nieuwe de la Mar’.

Meer informatie staat op:
-www.amsterdams-kleinkunst-festival.nl

Elders op het web - 6 dec 2004
De website van het Delfts Blok is verhernieuwd om de bezoekers nog beter op de hoogte te houden van haar activiteiten. Met een kijkje achter de schermen, de foto van de week', het 'dingetje van de maand' (videofragmenten achter de schermen en van sketches), het actuele bloklog en de Delfts Blok nieuwsberichten. Delfts Blok is zeer verguld met een eigen 'customized backweb' (content-management system) waardoor alle leden van de groep hun bijdrage kunnen leveren aan de gedeeltes waar ze hun diploma voor gehaald hebben.
-www.delftsblok.nl

Stand-up comedian Alex Agnew heeft ook een eigen site.
-www.alexagnew.be

Martijn op je mobiel - 6 dec 2004
Martijn Oosterhuis speelt momenteel geen theaterprogramma. Maar het is duidelijk dat hij zichzelf wel weet te vermaken. Voor 2GOTV maakt hij filmpjes waarin hij in bed praat met allerhande dames.

Van de website: "2GOTV is Nederlands eerste televisiezender voor je mobiele telefoon. Opgericht door een groep bekende Nederlanders, die jou op de hoogte brengen van wat ze bezighoudt. 2GOTV zendt dagelijks uit in een gevarieerd aanbod, waarbij verschillende thema’s de revue passeren."
-archief Martijn Oosterhuis
-2go.tv

De Magie van Carré - 5 dec 2004
Op woensdag 15 december zendt de AVRO om 22.15 uur ‘De Magie van Carré’ uit op Nederland 1. "Het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam is legendarisch. De brede programmering toont door de jaren heen altijd kwaliteit, en tegelijk speelsheid en lef. Als artiest tel je pas echt mee als je hier hebt opgetreden. Het bespelen van Carré is synoniem aan bereiken van de sterrenstatus. Omgekeerd voegt elke artiest iets toe aan de roem van het Koninklijk Theater in Amsterdam," aldus AVRO.

Ineke Hilhorst volgt in 'De magie van Carré' zeven artiesten op de voet met een dv-camera, zowel achter als voor de schermen. Freek de Jonge, Hans Teeuwen, Mercedes Sosa, Rob de Nijs, De Vliegende Panters, Hans Liberg, de cast van de West Side Story en Ted de Braak (de spreekstalmeester van het Wereldkerstcircus) laten zien hoe ze zijn, wat ze denken en wat hun gevoelens zijn: voor, tijdens en na de optredens. De film is opgenomen van september 2003 tot januari 2004 en brengt volgens de makers "een beeld van de essentie van het kunstenaarschap".
bron: mediakrant.web-log.nl, via Erik

Op de radio - 5 dec 2004
In Andermans Veren op de radio staat vanavond ook in het teken van pakjesavond.
Daarnaast zijn er de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretière zelf.
Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Op radio 1 verzorgt Kees Torn een gastoptreden in Opium. Radio 1, 19.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- De Sinterklaasconference van Javier Guzman (gelijktijdige uitzending met televisie)
- Robert Long, Ivo de Wijs, Jan Simon Minkema, Marjan Berk en Peter Blanker, die liedjes zingen die zij schreven voor Kinderen Voor Kinderen.
- Een optreden van Kees Torn en Driek van Wissen opgenomen in 2001 in de Leidse Schouwburg.
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

Aanstaande maandag in Desmet Live:
- Een cabaret-optreden van Zinloos.
747AM, 14.00-16.00 uur.

Jubileum Theater PePijn - 3 dec 2004
Theater PePijn bestaat 40 jaar. En dat wordt gevierd. Tot en met 19 december zijn dagelijks gevestigde cabaretiers, zoals Paul van Vliet en Sjaak Bral, en jonge talenten te zien.

Op 18 december 1964 werd opgericht door Cabaret PePijn, een gezelschap bestaande uit Paul van Vliet, Liselore Gerritsen en Ferd Hugas. Toen de leden hun eigen weg gingen, bleef Theater PePijn onder beheer van Van Vliet bestaan. PePijn staat bekend als podium waar voornamelijk jong cabarettalent zich aan het publiek kan tonen. Cabaretiers als Youp van 't Hek en Paul de Leeuw traden zowel in hun beginjaren als hoogtijdagen in het kleine theater op. In de jaren negentig werd de subsidie van het theater gestopt, maar Van Vliet en Youp van 't Hek speelden benefietvoorstellingen voor een sluitende begroting. In 2001 nam de Stichting Kunstkring Diligentia het theater over.

Nieuwe CD's - 3 dec 2004
Bram Vermeulen - Tijdloos verzameld

Deze week verschijnt een verzamel-CD met de bekendste nummers van de op 4 september overleden Bram Vermeulen. Het album heet 'Tijdloos Bram Vermeulen Verzameld' en verschijnt bij EMI/Virgin. Na Neerlands Hoop was hij erg succesvol in Nederland en vooral ook in Vlaanderen met zijn liederen en muziektheater-programma's.

Ode aan Shaffey - 3 dec 2004
Vera Mann, Frans van Deursen en Mylène d'Anjou brengen volgend theaterseizoen een muzikale ode aan Ramses Shaffy. In het programma Zing-Vecht-Huil-Bid-Lach-Werk en Bewonder zingen ze liedjes van Shaffy zoals hij ze bracht, maar ook in eigen interpretaties.

Shaffy's liedteksten vormen zijn beste biografie. "Een mateloos en meeslepend leven", menen de samenstellers van het programma in het persbericht. Shaffy zelf is vereerd met het project en heeft het "zijn zegen gegeven".

De zanger stond onlangs weer op de planken in een programma van Liesbeth List. Hoewel Shaffy een vitale indruk maakte, zit een eigen tournee er niet meer in. Hij woont tegenwoordig in een verzorgingstehuis.

Guzman op radio en tv - 1 dec 2004
Op 5 december speelt Javier Guzman zijn derde Sinterklaasconference. De volgende dag zal hij 's ochtends te horen zijn bij Giel Beelen op 3FM. 's Avonds kan hij borrelnoten eten aan de tafel van Barend en Van Dorp. RTL4, rond 23.00 uur.
's Avonds speelt Javier dan ook nog in de Melkweg als gast in Hard Gelach.
via stand-upcomedy.nl, tip: Erik

De Zwartekat Spelen - 1 dec 2004
Vanavond ronde 13 van de Zwartekat Spelen.

Verstand van cabaret? Dan kan je dat nu bewijzen door naast de inkoppers ook de kennisvragen voor je rekening te nemen.

Degene die na 13 rondes de meeste rondepunten heeft behaald wint een VVV-bon van 25 euro en nog eens een VVV-bon van 25 euro bij omdat het de eerste Zwartekat Spelen zijn.
Meer:
-Zwartekat forum: De Zwartekat Spelen

Van het boekenfront - 1 dec 2004
Sanne Wallis de Vries, Eva Posthuma de Boer, Tessa Posthuma de Boer - Rinus aan de Rekstok

In Rinus aan de rekstok bespreken Sanne Wallis de Vries en Eva Posthuma de Boer elementaire zaken als vriendschap, familie, religie en ambitie. In een briefwisseling stellen zij vragen aan zichzelf en aan elkaar. Om hun blik te verbreden voeren zij gesprekken met mannen die zij bewonderen om hun talent, levensvisie of filosofie. Tessa Posthuma de Boer maakte indringende portretten van de geïnterviewden.
Geinterviewden, o.a : Maarten van Roozendaal ; Maarten 't Hart ; Huub van der Lubbe; Armando ; Louis Andriessen ; Arnon Grunberg ; Antoine Bodar.

Sanne Wallis de Vries is morgenochtend te gast in Goedemorgen Nederland. Nederland 1, tussen 7.00-9.00 uur.

Op Sterk Water dichten op 3FM - 1 dec 2004
Aanstaande donderdag zijn de freestyle-pieten Arjen en Tim van improcomedy-groep Op Sterk Water te horen bij het radioprogramma van Claudia de Breij, tussen 12 en 14 uur op radio 3FM. Aldaar zullen ze al improviserend live een aantal Sinterklaasgedichten voor de luisteraars freestylen!

Mike & Thomas Show - 1 dec 2004
'Terecht Beroemde Mensen' nemen het tegen elkaar op in het nieuwe VARA-programma 'De Mike & Thomas show', gepresenteerd door Thomas van Luyn en Mike Boddé, bekend van het Kopspijkers cabaret. Van Luyn en Boddé zitten beide achter een piano (de een in het wit, de ander in het zwart) waarmee ze hun gasten/deelnemers muzikaal introduceren en het hele programma door de aldanniet muzikale vragen mee ondersteunen.

Het persbericht rept over "nu al legendarische rondes als ronde 2, ronde 4 en de mysterieuze ronde 3. Ronde 5 is niet geschikt voor jonge kijkers."
Op 3 januari 2005 de eerste van in totaal negen uitzendingen op Nederland 3.
foto: Leendert Jansen

Opening Cabaretgallerij - 1 dec 2004
NUHR, Wim Helsen, Marc-Marie Huijbregts en André Manuel, winnaars van de VSCD (Vereniging voor Schouwburg- en Concertgebouw directies) Cabaretprijzen 2003 en 2004, ontvangen op 6 december aanstaande hun echte VSCD Cabaretprijs; een portret gemaakt door fotograaf Maarten Corbijn. Dit gebeurt tijdens de opening van de VSCD Cabaret portrettengalerij in theater de Kleine Komedie in Amsterdam.

De ceremonie -niet toegankelijk voor het publiek- start om 16.00 uur en bestaat verder uit een toespraak van de directeur van de VSCD, Hans Onno van den Berg en het voorlezen van de juryrapporten waarna wordt afgesloten met een borrel. Tijdens de officiële VSCD Cabaretprijsuitreiking op 20 september jl. kregen de winnaars een spiegel overhandigd. Deze stond symbool voor het portret dat inmiddels van de cabaretiers is gemaakt. Portretten van de nieuwe winnaars zullen jaarlijks worden bijgehangen.