www.zwartekat.nl - Verzamelpunt voor cabaret en stand-up comedy
nieuws  voorpagina | archief | volg ons via twitter.com/zwartekat Spotify Twitter Facebook

Lachen met God mag van de NCRV - 28 feb 2006
Misschien dat u het heeft gehoord op het nieuws. Een Deense krant publiceerde spotprenten over Mohammed. Met gevolgen varierend van hilarisch tot hysterisch. Grote onrust in de islamitische wereld. De spotprenten werden niet als grappig, maar als kwetsend ervaren. Er schijnen mensen zelfs boos te zijn geworden.

Reden voor de NCRV om zich af te vragen: Waar ligt de grens tussen humor en geloof? Mag je lachen om God of Mohammed? Wanneer werkt een grap niet meer relativerend, maar wordt het gezien als spottend en beledigend? Op het digitale themakanaal NCRV/Geloven daarom de deze maand aandacht voor het thema Lachen met God. Daarbij blijft overigens de zogenaamde 'cartoonrel' geheel buiten beschouwing.

Te zien zijn programma's die gaan over de (gespannen) relatie tussen godsdienst en humor. Met onder andere een fragment uit het NCRV-programma 'Heilig Vuur' over een bijeenkomst van domineeskinderen in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Domineeszoon Freek de Jonge haalt herinneringen op aan het meest hilarische moment dat hij ooit in de kerk meemaakte: de toneeluitvoering van het offer van Isaak, waarbij Freek de rol van Isaak speelt. Hond Whiskey speelt de ram in het struikgewas. Tevens zijn fragmenten te zien van Theo Maassen, de Bloeiende Maagden en Jos Brink. En een olijk item over een opblaasbare kerk in de meest positieve zin des woords.
-www.ncrv.nl/Geloven

Ook leuk. Meta-cartooning: cartoons over de cartoon-rel.
-Cagle.com: the pen is mightier than the sword

Nieuwe DVD's - 28 feb 2006
Acda en De Munnik - Ren Lenny Ren

Bevat een registratie van het theaterstuk Ren Lenny Ren.
tip: Sylvia

Op tv: Koefnoen - 28 feb 2006

Vanaf zaterdag 4 maart keert Koefnoen terug met een wekelijks satirisch antwoord op vragen die kennelijk in de lucht hangen. Zes maal in het voorjaar en in het najaar gevolgd door nog eens tien afleveringen.

Naast de terugkerende onderdelen als de commercial en de wederwaardigheden van de nouveaux riches Joris en Monique, opvallend veel misdaad in de eerste aflevering. Het vaste Koefnoen-team - met onder andere Owen Schumacher, Paul Groot, Bianca Krijgsman, Plien van Bennekom en Marjan Luif - strijkt neer op de set van Baantjer en krijgt daar te stellen met de moord op een veeleisende nieuwslezer. Die gastrol is weggelegd voor Joop van Zijl.

Eric van Sauers, Jack Wouterse, Cas Enklaar en Beppe Costa spelen gastrollen in een nieuw vast onderdeel 'de slecht georganiseerde misdaad.' Nederland 2, 21.00 uur.

Deelnemers Griffioen Cabaret Festival bekend - 28 feb 2006
Na de auditiedag van afgelopen zaterdag zijn de volgende finalisten geselecteerd voor de finale van het Griffioen Cabaret Festival:
- Marjet Moorman en Iris van Rooij (alias Jetje & de Kleine)
- Patrick Sins
- Caroline Sanders
- René van Meurs
- Jurg van Ginkel

Op 10 maart a.s. zal een jury onder leiding van Martijn Oosterhuis oordelen over de maximaal 20 minuten van deze vijf acts . Thijs van Domburg sluit af met een optreden en de avond wordt gepresenteerd door Joost Kadijk. Voor meer informatie:
-www.theatergriffioen.nl

Elders op het web - 28 feb 2006
Na ruim een jaar afwezigheid is RaarVerhaal terug in een nieuwe vorm en met twee-wekelijks een actueel RaarVerhaal. En gemak dient de mens, dus RaarVerhaal is er nu ook als podcast. De titel van de eerste editie RaarVerhaal 'nieuwe stijl' is 'Zuursport'.
-www.raarverhaal.nl

Onlangs begon pretzender.nl, een online radiostation met naar eigen zeggen veel cabaret, telefoongesprekken en feestplaten.
-www.pretzender.nl

Op het pluche in Carré - 28 feb 2006
In de Pluche-reeks brengt uitgeverij Nijgh & Van Ditmar al een aantal jaren een serie liedtekstboeken uit, die uiteindelijk een bibliotheek moet vormen van het Nederlandse chanson en cabaretlied. Ter gelegenheid van de boekenweek komen alle hoogtepunten uit die reeks op 20 maart in Carré aan bod, van Drs. P tot Jules de Corte, van Ramses Shaffy tot Jacques Brel.

Onder begeleiding van de band van Jan Robijns treden op: An & Jan, Wilma Bakker, Ellen ten Damme, Don Quishocking, Hans Dorrestijn en Martin van Dijk,Pierre van Duyl,Raymond van het Groenewoud, Ernst Jansz, Rick de Leeuw, Daniel Lohues, Huub van der Lubbe, Astrid Nijgh, Alex Roeka, Maarten van Roozendaal, Jan Rot, Birgit Schuurman, Wende Snijders, Mieke Stemerdink, Katarina Vermeulen, Lucretia van der Vloot, Sanne Wallis de Vries, Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint. De presentatie is in handen van Vic van de Reijt en Mieke van der Weij.
-www.theatercarre.nl

Marokkaans benefietgala in Carré - 28 feb 2006
Ten behoeve van het Stichting Marokko Fonds wordt op maandag 27 maart in Koninklijk Theater Carré een benefietgala georganiseerd. Najib Amhali, de Marokkaanse band Kasba, zangers Lahlou en Jedwane samen met rapper Yes-R, maar ook nep-marokkanen Lange Frans en Baas B treden op. De opbrengst gaat naar het fonds, dat ontwikkelingsprojecten in het Noord-Afrikaanse land steunt.De benefietavond moet het fonds meer bekendheid geven.

Amhali presenteert het gala samen met schrijver Khalid Boudou. De voorverkoop is begonnen.
-www.theatercarre.nl

TV-opnames Javier Guzman - 26 feb 2006
Op 8 en 9 juni vinden de tv-opnames plaats van 'Ton Zuur' van Javier Guzman in het Zaantheater in Zaandam. Op 9 juni zijn er twee voorstellingen, om 20.15 uur en 22.15 uur. Voor kaarten: tel 075 6555325.

Op de radio - 26 feb 2006
Andermans Veren staat vanavond in het teken van feest.
Met verder de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretiere zelf. Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- Claudia de Breij over haar nieuwe theaterprogramma dat vorige week in premiere ging.
- André Manuel over zijn onlangs verschenen CD 'Allene'.
- Het CD-panel (Ruud Bos en Niek Barendsen) bespreekt het album van Brigitte Kaandorp.
- In de rubriek 'Uitgesproken' een luisteraar over de voorstelling van Maarten van Roozendaal.
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

In het eerste uur van Volgspot optredens van Jeroen van Merwijk en De Schedelgeboorten. Radio 2, 23.00-01.00 uur.

Op tv: Rooyackers en Kamps - 25 feb 2006
Morgen vroeg op. Bor Rooyackers en Wart Kamps zijn morgen te zien bij Villa Achterwerk. Daar spelen ze de neefjes van Van Rossum en Van Oorschot.

Ook op 5 maart zijn de heren te zien. Nederland 3, 9.00 uur.

Nieuwe CD's: Kleine Krokodil - 25 feb 2006
Kleine Krokodil - Bokkenpoot en Kruidenthee

Bij elk optreden van Kleine Krokodil moedigden de heren het publiek aan om extra hun best te doen, want er was die avond een CD-opname. In werkelijkheid was er nooit een opname en hoorde dit bij de act. Pas nu, bij wijze van afscheid ligt er dan toch echt een CD met de beste liedjes, 'Bokkenpoot en kruidenthee'.
-lees verder...

Op tv - 24 feb 2006
Bert Visscher, morgenavond te zien in de herhaling van 'Nee, dan Lourdes' op Nederland 3, is vanavond te gast bij De Wereld Draait Door. Nederland 3, 19.00 uur.

Freek de Jonge bezoekt vanavond Studio Sportwinter. Nederland 2, 23.20 uur.
tip: Erik

Zondag in Verreck zondagmiddag - 24 feb 2006
Marcel Verreck ontvangt in zijn wekelijkse talkshow 'Verreck zondagmiddag' in Theater Bellevue aanstaande zondag onder meer Peter Pannekoek (talentvol liedjeszanger), Stevie Ann (zangeres), Hans Hogenkamp (bejubeld debuterend schrijver) en Katy & Ron (gastpaar van het Utrechtse restaurant ‘Goesting’).
-meer informatie
-www.theaterbellevue.nl

Zwartekatdag, maar dan anders - 23 feb 2006
Dit jaar geen Zwartekatdag in maart, maar voor de liefhebbers is er de muziektheatershow Les Chats Noirs. We kid you not.
-agenda Parnassos Cultureel Centrum
tip: Caspar

Op de radio - 22 feb 2006
Vanavond staat het Theater van het Sentiment in het teken van 22 februari 1972. Henk van Ulsen is te gast. Met het programma 'Namens Jacques Brel' toerde hij aan het begin van 1972 met veel succes langs de Nederlandse theaters. Ook te gast is Drs. P. De taalkunstenaar schreef voor Adčle Bloemendaal de carnavalshit 'Wat heb je gedaan Daan'. Radio 2, 20.00-23.00 uur.
-theatervanhetsentiment.kro.nl

Nominaties VSCD Cabaretprijzen - 21 feb 2006
De (eerste?) nominaties voor de VSCD Cabaretprijzen zijn bekend.
Voor de Neerlands Hoop, voor een cabaretier met een opvallend programma of een cabaretier die een opvallende ontwikkeling heeft doorgemaakt:
-Sara Kroos
-Kasper van Kooten

Voor de Poelifinario, voor het meest indrukwekkende cabaretprogramma:
-Jan Jaap van der Wal
-Theo Maassen
-Maarten van Roozendaal
-Wim Helsen

Wie vind jij dat er moet winnen? Vul op het forum de polls in.
-Poll Neerlands Hoop
-Pollifinario

Bronzen Van Vliet bij Pepijn - 21 feb 2006
Paul van Vliet is in brons gegoten. Zijn bronzen hoofd komt te staan in zijn eigen Theater Pepijn in Den Haag.De Haagse kunstenaar Loek Bos heeft de kop gemaakt. Hij ontwierp ook een beeld van Toon Hermans, in opdracht van de gemeente Sittard.

Op maandag 27 februari onthult wethouder Else van Dijk-Staats (Financiën en Cultuur, wonderlijke combinatie ZK) het beeld van Van Vliet in het theater aan Nieuwe Schoolstraat 21-23. Van Vliet was er in 1964 de stichter van en er wordt nog steeds opgetreden door jonge artiesten.

De theaterbestemming dreigde in de jaren negentig te verdwijnen door een totaal gebrek aan interesse van en ondersteuning door de gemeente Den Haag, maar Youp van 't Hek sprong samen met Van Vliet en vele andere cabaretiers in de bres. Zij gaven elk jaar weer benefietvoorstellingen om het gat in de begroting van het theater te dekken. In 2001 nam Diligentia het theater over, waardoor de financiele problemen verleden tijd waren.

Vliegende Panters-marathon - 21 feb 2006
De VARA organiseert een Daar Vliegende Panters Marathon in Amsterdam, Utrecht en Nijmegen op respectievelijk 4 april, 21 mei en 28 mei.

Om het leukste uit de tweede reeks van Daar Vliegende Panters nog eens mee te maken, organiseert de VARA in samenwerking met de heren van De Vliegende Panters de drie marathons. Bij iedere marathon zijn regisseur van de serie Albert Jan van Rees en één van De Vliegende Panters aanwezig om meer te vertellen over het tot stand komen van de serie en om vragen te beantwoorden. Daarna volgt een twee uur durende compilatie van de afleveringen en een extra making-of-filmpje.

Voor meer informatie:
-persbericht Daar Vliegende Panters marathon

Afgelasting voorstellingen: Roue Verveer - 20 feb 2006
Vanwege familie-omstandigheden zijn alle voorstellingen van Roue Verveer tot en met 4 maart afgelast. De optredens zullen op een later moment worden ingehaald.
Update ook het optreden op 4 maart in Houten wordt verplaatst.

Op tv - 20 feb 2006
Micha Wertheim neemt op 22 februari plaats bij de borrelnoten van Barend en Van Dorp. Talpa, rond 23.00 uur.

Nieuwe DVD's - 20 feb 2006
Verwacht:
Jasperina de Jong - Portret (6-DVD's)

De dvd-box bevat een chronologisch overzicht van 108 liedjes en sketches (inclusief 4 complete tv-shows), 2 complete musicals ('De Engel van Amsterdam' uit 1975 en 'Fien' uit 1982), 6 interviews, 2 documentaires en splinternieuw audio-commentaar van Jasperina. Van de eerste liedjes en sketches uit het beruchte Lurelei-cabaret van 1963 tot en met een liedje uit haar laatste theatertournee ‘Marlene’ in 2002. De box werd samengesteld door Hilde Scholten en Hubert Poell.

Nieuwe DVD's - 19 feb 2006
Verwacht:
(Freek) Kortgehouden (2-DVD + audio-CD)

Op 20 april verschijnt een dubbel-DVD met 10 afleveringen. Op de tweede DVD staan alle interviews uit de serie in zijn geheel. Daarnaast bevat deze DVD twee reportages en diverse extra korte filmpjes en bloopers. Bijgevoegd is een audio-CD met de liedjes uit de serie.

Op de radio - 19 feb 2006
Andermans Veren staat vanavond in het teken van de radio.
Met verder de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretiere zelf. Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- een uitgebreid verslag van de finale-avond van het Leids Cabaret Festival en gesprekken met de drie finalisten: Ralph Sigmund uit Utrecht, Willemijn Smeets uit Den Bosch en Samba Schutte uit Utrecht.
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

Vanuit de zaal: Leids Cabaret Festival - 19 feb 2006
Nico Baars doet voor Zwartekat.nl verslag van het 28e Leids Cabaret Festival.
-Leids Cabaret Festival

Samba Schutte wint Leids Cabaret Festival - 18 feb 2006
In een uitverkochte Leidse Schouwburg won Samba Schutte vanavond zowel de jury- als de publieksprijs van het 28e Leids Cabaret Festival.

Het juryrapport was als volgt:
"Samba Schutte heeft de jury geimponeerd met een nagenoeg af programma. De rode draad van 'Kun Min Woni An', theatraal verbeeld door de scenes met de djembé, over zijn positie tussen twee culturen is duidelijk en niet gekunsteld. Hij heeft geďnvesteerd in de theatrale vormgeving: licht en geluid versterken zijn performance. Samba toont zich een veelzijdige podiumkunstenaar, die alle vormen die hij gebruikt nu al beheerst. Zijn bewegingen, dansjes en mimiek zijn van een grote natuurlijke soepelheid, zijn podiumprésence is sterk, hij weet in de stand-upmomenten hilariteit te bewerkstelligen, maar schrikt niet terug voor kleinere, gevoelige scenes.
Hij heeft het publiek in zijn ban, tot aan zijn laatste ijzersterke grap. Samba, of mogen wij hem met gepaste trots ook Dirkjan noemen, komt met een authentiek verhaal, waarom veel gelachten kan worden, maar dat niet lijdt aan cabaretironie van de slechte soort: in zijn verhalen over Afrika en Nederland vervalt hij niet in het belachelijk maken van allerlei voor de hand liggende uiterlijkheden.
De jury heeft naarstig gezocht naar punten van kritiek, maar heeft die niet of nauwelijks kunnen vinden. En daarom heet de winnar van het Leids Cabaret Festival 2006: Samba Schutte."

Schutte (1983) is half Nederlands en half Mauritanisch, groeide op in Ethiopië en maakt deel uit van het stand-up comedygezelschap Comedy Explosion. In 2004 was hij finalist bij de Culture Comedy Award en het Amsterdams Studenten Cabaret Festival. Hij studeert docerend theatermaken aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht.
-www.sambaschutte.nl
-www.leidscabaretfestival.nl

Van het boekenfront - 18 feb 2006
Hella de Jonge - Los van de wereld

De echtgenote van Freek de Jonge schrijft over de relatie met haar ouders. Ze groeit op in het Amsterdamse artiestenmilieu waar haar vader, de tekstschrijver Eli Asser, successen viert, maar achter de voordeur regeert de oorlog en beheerst de dood het gezinsleven, belichaamd door het schilderij van oma in de woonkamer. Als Hella jaren later een kind verliest, merkt ze dat in de ogen van haar ouders niets tegen het leed van de oorlog op kan. Op de begrafenis van haar moeder komen de spanningen die al die jaren in het gezin Asser hebben gesluimerd tot een uitbarsting.

Op de site van De Jonge zijn enkele pagina's uit het boek te lezen. Daar zijn ook voorbeelden van haar beeldende kunst, decorontwerpen en en kostuums voor haar man te vinden.
-www.helladejonge.nl

Oer-Purper reünie in tv-serie - 18 feb 2006

Jan Dagevos (nu huisarts), Erik Brey en Haye van der Heyden (foto, vlnr) vormden in 1980 de eerste incarnatie van theatergroep Purper. Op zaterdag 25 februari zullen zij herenigen als een close harmony groep in de comedy-tvserie 'Kinderen geen bezwaar', waarin Alfred van den Heuvel (Purper-lid sinds 1989, rechts op de foto) een van de hoofdrollen vertolkt.

In deze serie, geschreven door Van der Heyden, is het personage van Van den Heuvel 7,5 jaar getrouwd en nodigt drie heren van een close harmony-groep uit om tijdens een romantisch diner de muzikale omlijsting te verzorgen. Nederland 3, 19.35 uur.
foto: Leendert Jansen

CabareteSKE 2006 van start - 18 feb 2006
Naast Rotterdam, Amsterdam, Groningen en Leiden heeft Eindhoven sinds enkele jaren het cabaretfestival CabareteSKE. Door is namelijk een beperkte voorselectie is de keuze van het publiek zeer bepalend waardoor er verrassende finalisten te zien kunnen zijn.

Aanstaande zondag begint de strijd om de Gouden, Zilveren en Bronzen Kabouter in Grand-café Berlage met de eerste van de vier voorronden. Te zien zijn de volgende deelnemers: Henk de Haas, Het gestolde vet, Hennie koeken en Pia Naber, Alex Hengelman, Frank van Alphen en Cirque Onstances.

De overige data zijn 12 maart, 9 en 16 april. De finale is op 5 juni in de stadsschouwburg van Eindhoven. Kaartverkoop (a 5 euro) aan de deur. Meer informatie op:
-www.skke.nl

Op de radio: Erik van Muiswinkel - 17 feb 2006
Ah fijn, religie. Zondag is Erik van Muiswinkel te gast in het radioprogramma 'Zin op zondag'. Hij wil 'De Grote Vraag' liever niet aan God stellen ('over God wil ik niets meer horen'), maar voor deze gelegenheid wil hij wel het bestaan een meer abstracte supreme Intelligence aannemen om zijn vraag aan te richten. 747AM, 18.00 uur.
-www.zinopzondag.nl
tip: Erik

Zondag in Verreck zondagmiddag - 17 feb 2006
Marcel Verreck ontvangt in zijn wekelijkse talkshow 'Verreck zondagmiddag' in Theater Bellevue aanstaande zondag onder meer Kees Torn, de winnaar van het Leids Cabaretfestival 2006, papzak Johannes van Dam en gitarist en Parool-journalist Erik Voermans.
-meer informatie
-www.theaterbellevue.nl

Finalisten Leids Cabaret Festival - 17 feb 2006
Net binnen: De finalisten van het Leids Cabaret Festival op 18 februari zijn bekend. Samba Schutte, Ralph Sigmond en Willemijn Smeets zullen strijden op de jury- en publieksprijs.
-www.leidscabaretfestival.nl
tip: Pimmez

In de media: Theo Maassen - 16 feb 2006
'In de media': Zwartekat duikt de bladen in.

Vandaag: Recensies van 'Tegen beter weten in' door Theo Maassen.
-In de media

Inschrijving AKF Stand-up Comedy Concours - 16 feb 2006
Op 28 april 2006 gaat het AKF van start met de voorronden van het Stand-Up Comedy Concours 2006. En de inschrijving daarvoor is nu geopend.

Tijdens 5 openbare voorronden, waarvan 4 in Amsterdam en 1 in Rotterdam doe je dan een (openbare) auditie van ca. 10 minuten, waarin de opdracht verwerkt moet worden van een vooraf bekend gemaakt onderwerp. Uit deze voorronden worden door de selectiecommissie de halve finalisten gekozen.

Voorafgaand aan de halve finales krijgen deze halve finalisten een workshop aangeboden en try-out optreden(s), waarna de halve finale volgt op zondag 28 mei in Theater Bellevue te Amsterdam en de finale op donderdag 1 juni in het Werkteater in Amsterdam. Alle avonden worden gepresenteerd door een MC en de finale zal worden afgesloten met een gastoptreden van een bekende stand-up comedian.

Heb je interesse, stuur dan een e-mail naar info@amsterdams-kleinkunst-festival.nl of bel 020-4289690 voor het inschrijfformulier. Voor meer over het Amsterdams Kleinkunst Festival:
-www.amsterdams-kleinkunst-festival.nl

Kannibalen Kijken - 16 feb 2006

Zoals we al eerder bericht hebben komt BNN naar verwachting eind februari met de stand-up-improvisatie-sketch-show De Kannibalen. Onder leiding van gelegenheidspresentator Patrick Lodiers bestormen zes artiesten het podium met een achtergrond van toneel tot cabaret, van film tot televisie. Artiesten én publiek bepalen het verloop van de avond, artiesten de grapdichtheid en het publiek het applaus.

Gisteren en vanavond kan je een sneakpreview krijgen in het Delfse Speakers alwaar onder anderen Dennis v/d Ven (regisseur schrijver), Jeroen van Konningsbrugge (dé citroën-dealer), Ilse Waringa (actrice /cabaretiere), Jim Speelmans (cabaretiere), Horace Cohen (Live-opgenomen, Froland), Tina de Bruin (actrice, Koppensnellers) en Kim Scheerder (actrice) meespelen.

Kaarten a 10 euro kunnen op de avond zelf aan de avondkassa van Speakers worden gekocht. Ook kun je gratis reserveren via info@speakers.nl of 015-2124446. Aanvang 21.00 uur.
-www.speakers.nl
tip: Peggy; foto: www.speakers.nl

Theater burgert in - 16 feb 2006
Karel de Rooij (Mini van Maxi) heeft in Den Haag het project 'Stadsgenoten genieten' opgezet. Met dit initiatief biedt Karel de Rooij, in samenwerking met een aantal organisaties, een theaterabonnement voor inburgeraars aan. In dit theaterabonnement zitten voorstellingen van De Wereldband, Mini & Maxi in samenwerking met het Nederlands Dans Theater, Montezuma's Revenge en de Ashton Brothers. Kortom, voorstellingen waarin zo min mogelijk gebruik wordt gemaakt van gesproken taal, waardoor ze voor alle deelnemers ongeacht hun taalniveau toegankelijk zijn.
tip: Frederieke

Halve finalisten Leids - 15 feb 2006
De halve finalisten van het Leids Cabaret Festival zijn bekend: Ralph Sigmond, Emile Gronert, Willemijn Smeets, Samba Schutte en Jerűn spelen hun programma donderdag 16 februari aanstaande in de Leidse Schouwburg.
-www.leidscabaretfestival.nl
tip: Pimmez

Roep de Belgen een halt toe - 15 feb 2006
Vind jij ook dat de laatste tijd veels te vaak buitenlanders (Belgen) onze cabaretprijzen in de wacht slepen? Dan is het nu het moment om iets terug te doen! Elke twee jaar wordt in Vlaanderen de 123 Comedy Award georganiseerd. En de organisatie doet nu een internationale oproep aan deelnemers om zich aan te melden voor de editie 2006.

Toegelaten worden iedereen die comedy brengt en na de Gentse Feesten 2004 zijn/haar debuut maakte, kan een video of DVD inzenden met daarop een optreden van 10 tot 15 minuten. Heb je geen opname, dan helpt de organisatie daar eventueel bij. Inzenden kan tot 10 maart aanstaande, waarna een selectie volgt. De halve finale is in de Arenbergschouwburg te Antwerpen op 22 maart en de finale op 5 april in De Mineral in Gent.

Na de finale gaan de winnaar en nummer 2 en 3 samen met Bert Gabriëls of Sven Eeckman en Stef Vanpoucke als MC op een korte tournee door Vlaanderen en Nederland.

Voor meer informatie:
-www.123comedyclub.be

In de media: Oosterhuis en Groenendijk - 15 feb 2006
'In de media': Zwartekat duikt de bladen in.

Vandaag: Recensies van 'Van huis uit' door Martijn Oosterhuis en prachtige recensies voor 'De adem van de nachtchinees' van Richard Groenendijk.
-In de media

Vanwege de goede ontvangst is de reprise van Groenendijk in het voorjaar van 2007 inmiddels uitgebreid.

Op tv - 12 feb 2006
Theo Maassen is vanavond te gast in Woestijnruiters. Nederland 3, 22.30 uur.

Op de radio - 12 feb 2006
Andermans Veren heeft met Valentijnsdag voor de deur een heel apart gevoel van binnen en staat daarom twee uur lang in het teken van De Liefde.
Met verder de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretiere zelf. Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- Anousha (Nzumé) en Colette (Notenboom) over hun eerste theaterprogramma, dat vorige week in premičre ging.
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

In het eerste uur van Volgspot een optreden van Kasper van Kooten en na twaalven volgt een foyergesprek met Hetty Heyting. Radio 2, 23.00-01.00 uur.

Op de radio - 11 feb 2006
Vanmiddag lachen geblazen in het literaire praatgroepje op de radio van Knetterende Letteren. Doeschka Meijsing, Arie Storm en Thomas Verbogt over humor in de literatuur. 747 AM, 14.00-15.00 uur.

Afgelasting voorstelling: Claudia de Breij - 10 feb 2006
In verband met ziekte van Claudia de Breij is haar voorstelling op zaterdag 11 februari in Gordedijk afgelast. Vooralsnog gaat de serie voorstellingen komende week in De Kleine Komedie in Amsterdam nog wel door.
Haar tv- en radioactiviteiten worden tijdelijk overgenomen door respectievelijk Astrid Joosten en Sander de Heer.

Zondag in Verreck zondagmiddag - 10 feb 2006
Marcel Verreck ontvangt in zijn wekelijkse talkshow 'Verreck zondagmiddag' in Theater Bellevue aanstaande zondag onder meer Jan Jaap van der Wal, schrijver Thomas Verbogt en Nits-er Henk Hofstede.
-meer informatie
-www.theaterbellevue.nl

Lama's genomineerd voor Gouden Roos - 10 feb 2006
De Lama's zijn genomineerd voor de Gouden Roos van Luzern in de categorie comedy. De nominatie is opmerkelijk, want het programma is gebaseerd op de Channel 4-serie Whose line is it anyway. De prijs wordt 29 april uitgereikt tijdens het Gouden Roosfestival in het Zwitserse Luzern.

Op de radio - 9 feb 2006
Hella de Jonge vertelt op zondag 12 februari in het radioprogramma Opium over haar leven aan de zijde van Freek de Jonge en haar jeugd in het Amsterdamse artiestenmilieu waar haar vader, de tekstschrijver Eli Asser, zijn successen vierde. Hun alledaagse leven werd echter overschaduwd door de beklemmende herinneringen van haar ouders aan de Tweede Wereldoorlog. In dezelfde uitzending treedt Vrouw Holland live op in het cultuurprogramma Opium van de AVRO. Radio 1, 19.00-20.00 uur.

Transfernieuws - 9 feb 2006
Nathalie Baartman, winnares van de persoonlijkheidsprijs op Cameretten 2004, is toegetreden tot De Zee Theaterproducties. Hoezee.
-www.dezee.nl
-www.nathaliebaartman.nl

Elders op het web - 9 feb 2006
Waarom hier nog geen hilarische cartoon over Mohammed? Omdat we hysterische moslims irritant vinden en de rellen volkomen overtrokken. En omdat er zelfs met Saoedische comedians niet te lachen valt.. Want dan blazen ze zich op. Onlangs schreef Micha Wertheim een stukje op zijn weblog over deze cabaretier die de bom was. Met videobeelden.
-Micha Wertheim.nl: De Bom

Op donderdag 23 februari speelt Wertheim in 't Zonnehuis in Amsterdam-Noord een speciale (ingekorte) versie van zijn theaterprogramma 'Micha Wertheim voor Beginners'. Om 20.00 uur én om 22.00 uur worden daar televisie-opnames gemaakt. Kaarten a 7,50 euro zijn bij Harry Kies Theaterprodukties te bestellen. Tel 071-5133985 of mail: kies@harrykies.nl.
-www.michawertheim.nl

Op tv - 9 feb 2006
Vanavond zit het trio Brokstukken weer in de schoolbanken. Bij Herexamen wordt hun algemene kennis onder de loep genomen. Nederland 3, 21.10 uur.

De VARA herhaalt 'Badwater' van Brigitte Kaandorp. Het eerste deel wordt zaterdag 18 februari om 20.05 uur uitgezonden, deel 2 volgt op maandag 20 februari om 23.00 uur.

Nieuwe DVD's - 9 feb 2006
Verwacht:
20-04-2006 Freek De Jonge - Kortgehouden (box)

DVD: Rooyackers Kamps & Kamps - 9 feb 2006
Rooyackers Kamps & Kamps - Rooyackers Kamps & Kamps 3

Rooyackers, Kamps en Kamps, bestaand uit Bor Rooyackers, Tim Kamps en Wart Kamps, zijn geboren voor het podium. Dat blijkt tijdens hun derde voorstelling. Ze wonen er zelfs in een flatgebouw, dat een kapstok is voor vele geniale grappen. Huiskamerparty's en antwoordapparaten zullen nooit meer hetzelfde zijn.
-lees verder...

DVD: Javier Guzman - 8 feb 2006
Javier Guzman - Guzman deelt uit 1 t/m 3

Javier Guzmans carriere kwam na zijn winst op het Leids Cabaret Festival en zijn tv-optreden in '100% Ab' in een hogere versnelling met de Sinterklaasconference. Oorspronkelijk bedoeld als opstapje voor de nieuwere generatie cabaretiers, maakte Guzman er zijn eigen ding van. Hij toonde zich een geëngageerd stand-up comedian en getalenteerd performer. Op de box zelf is echter nog wel wat aan te merken.
-lees verder...

In de media - 8 feb 2006
'In de media': Zwartekat duikt de bladen in.

Vandaag: Dames voor na vieren met 'Tja tja tja' en een nagekomen recensie van Rooyackers, Kamps & Kamps.
-In de media

Kamphues annuleert voorstellingen - 7 feb 2006
Vanaf 9 februari is Rob Kamphues op tv te zien met de tweede serie van 'De reünie'. In het theater keert hij nog niet terug. Gisteren heeft hij alle voorstellingen geannuleerd. Door het werken aan de tv-serie kan hij het niet opbrengen om het programma te maken dat hij voor ogen heeft, aldus Kamphues in meer woorden op zijn weblog. De combinatie valt hem zwaar. Kamphues: "(..) komende zomer ga ik eens rusitg nadenken waar mijn toekomst ligt."
-weblog Rob Kamphues
via: Alfred

Liedjes van Wilmink (Dorrestijn) in Melkweg - 7 feb 2006
Op 24 maart presenteert De Amsterdamse Melkweg een muzikaal literatuurprogramma (of is het een literair muziekprogramma?) onder de noemer Lowlands Bookstore. Naast optredens van het gereďncarneerde CCC Inc., het uberswingende Kraak & Smaak en heel veel schrijvers die praten over hun met muziek doorspekte boeken, is er ook een ode aan Willem Wilmink. J. Perkin -frontman van de groep Solo- speelt als afsluiting van de avond liedjes uit onder andere De Stratemaker Op Zee Show en J.J. de Bom Show, samen met andere artiesten.

In een artikel op de site van 3voor12 noemt Perkin 'Liegebeest' en 'het Poep en Pies menuet' als favorieten. Maar die zijn dus niet van Wilmink, maar van Hans Dorrestijn.. Meer informatie:
-Solo zingt liedjes van Willem Wilmink
-programma Lowlands Bookstore

In de media: De Berini's - 7 feb 2006
'In de media': Zwartekat duikt de bladen in.

Vandaag: De Berini's met 'En nou is het afgelopen!'.
-In de media

Nieuwe CD's - 6 feb 2006
Kleine Krokodil - Bokkenpoot en Kruidenthee

Jarenlang hielden het duo Kleine Krokodil hun publiek voor dat het optreden van die avond bedoeld was voor een CD-opname en of men daarom extra enthousiast wilde reageren. Inmiddels is het duo uit elkaar, maar verschijnt er postuum alsnog een CD met daarop hun 17 mooiste zeventien liedjes van de afgelopen zes jaar, 12 studio-opnames zijn en 5 live-opnames.

Te bestellen door 15 euro over te maken op 6497661, ten name van D. Vecht en R. van der Steeg te Amsterdam. Vermeld hierbij naam en adres en binnen tien dagen krijg je de CD thuisgestuurd.

Op tv - 6 feb 2006
Cabaretier en columniste Funda Müjde vertelt morgen bij Goedemorgen Nederland over de woede onder moslims aangaande de Deense cartoons. Nederland 1, ergens vanaf 7.00 uur.

DVD's: Wilko Terwijn - 6 feb 2006
Wilko Terwijn - Stand-up 2005

Wilko Terwijn behoort al jaren tot de betere stand-up comedians. Toch zullen zijn harde, cynische grappen niet iedereen bekoren. Terwijn is recalcitrant en niet te beroerd om mensen af te branden. Stand-up 2005 is alweer zijn derde 'oudejaarsconference' en Terwijn is duidelijk beter in deze dan de voorgaande. Hij doseert beter en beweegt zich makkelijker over het podium.
-lees verder...

In de media: Droog Brood - 6 feb 2006
'In de media': Zwartekat duikt de bladen in.

Vandaag: Droog Brood met 'Omwille van de smeer'.
-In de media

Cabaret al op schopstoel bij SBS6 - 5 feb 2006
De liefde van SBS6 voor het cabaret lijkt snel te bekoelen bij tegenvallende kijkcijfers. Medialog meldt dat het programma komende zaterdag wordt vervangen door "ander 'cabaret'", namelijk 25 Jaar Tineke Schouten. De geplande cabaretprogramma's van Guido Weijers en Joep Onderdelinden worden doorgeschoven naar de late avond.

Overigens zal het lage aantal kijkers voor niemand behalve SBS6 een verrassing zijn tegenover programma's als Idols (RTL4, RTL5), TV Toppers (Ned 1) en De Lama's (Ned 2).
via: medialog.blogspot.com

Op de radio - 5 feb 2006
Andermans Veren spit eens wat dieper in de overvloed aan legenden, sagen, mythen, sprookjes en andere vertellingen.
Met verder de vaste onderdelen 'de column van Roger Hendriks' en het 'Veertje' van Mylou Frencken, iedere week brengt zij een nieuw lied op het thema geschreven, gecomponeerd en uitgevoerd door de cabaretiere zelf. Radio 2, 18.00-20.00 uur.

Vervolgens in Uitgelicht:
- Gouden Harp winnares Brigitte Kaandorp heeft een CD gemaakt met het Metropole Orkest.
Radio 2, 20.00-23.00 uur.

In het eerste uur van Volgspot zijn optreden van Sara Kroos en Mumtaz Jafri te horen. Radio 2, 23.00-01.00 uur.

Haagse Last Minutes - 2 feb 2006
Vandaag is het Haags Uitburo met de verkoop van 'Last Minute Tickets' begonnen. Elke donderdag, vrijdag en zaterdag worden er tickets met kortingen tot 50% verkocht. Dit in navolging van het succes van het Amsterdamse initiatief, waarvan Zwartekat destijds de scoop had.
-www.haagsuitburo.nl
tip: frederieke

Elders op het web - 2 feb 2006
Deze week is Buro Renkema dan eindelijk gepresenteerd. Deze nieuwe humorsite wordt mede gemaakt door de cabaretiers Arjen Lubach (Op Sterk Water) en Pieter Jouke. Wellicht heb je al elders op het internet hun prima parodie op de nummer 1-hit van Lange Frans en Baas B gezien.
-www.burorenkema.nl

Verreck Zondagmiddag (2e serie) - 2 feb 2006
Vanaf zondag 5 februari presenteren Marcel Verreck en Paul Pleijsier opnieuw wekelijks de talkshow 'Verreck Zondagmiddag' in het Bellevue Theater te Amsterdam. Onder de gasten van de komende tijd: Peter Heerschop, Najib Amhali, Jan Jaap van der Wal, Onno Innemee e.v.a.

Data: 5, 12, 19, 26 februari en 5, 12, 19, 26 maart, tussen 16.30-17.45 uur. Toegangsprijs: 5 euro.
-www.theaterbellevue.nl
Update: Op 5 februari o.a. theatermaakster Shireen Strooker. Zij komt langs om te praten over haar werk en zal het eerste exemplaar van de CD van de Carré-hommage aan haar overleden man Bram Vermeulen in ontvangst nemen.

Wijzigingen tv-programmering - 2 feb 2006
SBS6 heeft de cabaretprogrammering omgegooid: aanstaande zaterdag is niet Ernst van der Pasch te zien, maar volgt deel 2 van '10 jaar Niet Schieten'. Op 11 en 18 februari herhaalt SBS6 'Myosotis' van Guido Weijers in twee delen. 'Joep' van Joep Onderdelinden wordt nu op 25 februari uitgezonden en Ernst van der Pasch op 4 maart met 'Weg'.

Verder herhaalt de VARA in twee delen 'Freefight' van Najib Amhali. Te zien op 4 en 11 februari 2006 om 20.05 uur op Nederland 3. De herhaling is de maandagavond erop. De invulling van 18 februari is nog niet bekend en op 25 februari staat -onder voorbehoud- Bert Visscher. Vanaf 4 maart wordt de zaterdagavond op Nederland 3 bezet door Paul de Leeuw.

Afgelasting voorstellingen: Bert Klunder (2) - 2 feb 2006
Zoals inmiddels ook in de kranten heeft gestaan zijn door de ziekte van Bert Klunder voor dit seizoen alle voorstellingen afgelast. Het is de verwachting dat hij dit najaar zijn programma weer kan hervatten.

Cabaretfestival in Schiller Theater - 2 feb 2006
Schiller Theater Place Royale organiseert in oktober 2006 een eigen cabaretfestival. Na twee voorrondes, een halve en een hele finale krijgt de meest getalenteerde cabaretgroep of cabaretier een prijs uitgereikt van een bekende Utrechtse cabaretier. Ben jij niet gespeend van talent of humor en wil je meedoen, dan kan je je tot uiterlijk 31 augustus 2006 inschrijven. Voor meer informatie:
-www.schillertheater.nl

Van der Wal leider Comedytrain - 1 feb 2006
Jan Jaap van der Wal volgt Raoul Heertje op als artistiek leider van de de Comedytrain en het thuishonk Toomler. Heertje was de afgelopen vijftien jaar de grote roerganger van de Comedytrain en daarmee boegbeeld van stand-up comedy in Nederland. Wal volgde Heertje eerder al op in het bestuur van de Comedytrain en wordt bij zijn nieuwe taak ondersteund door Theo Maassen, Hans Teeuwen en Eric van Sauers. Raoul Heertje gaat zich op zijn eigen carriere richten, maar hij weet nog niet precies wat die carriere zal inhouden.

Van der Wal (1979) kwam als 17-jarige bij de Comedytrain en werd bekend bij een groot publiek toen hij in 2001 teamcaptain werd bij het tv-programma Dit Was Het Nieuws.