nieuws  voorpagina | archief | volg ons via mastodon.social/@zwartekat Instagram Spotify Twitter Mastodon Facebook Youtube
Nieuws

Alkemade & Bloemen wint ‘Groningen’

Cabaretduo Alkemade & Bloemen heeft vrijdagavond overtuigend het veertiende Groninger Studenten Cabaret Festival gewonnen. Studenten Leo Alkemade (20) en Roel Bloemen (25) uit Den Bosch sleepten in de Groninger Stadsschouwburg zowel de jury- als de publieksprijs in de wacht. De jury prees hun programma Kstoppermee als "vakkundig, intelligent en verrassend.”

De persoonlijkheidsprijs ging naar solist Matanja Pinto uit Delft, die zijn programma Hikari speelde. De derde finalist, de Haagse Martijn Loerakker, viel net buiten de prijzen.
Alkemade en Bloemen, die beiden studeren aan de Koningstheaterakademie in Den Bosch, brengen een absurdistisch, fysiek totaaltheater. Het tweetal speelt in hun programma met het bekende thema van het duo dat last van elkaar heeft. Hun stijl doet in meerdere opzichten denken aan de capriolen van Martin Waardenberg en Wilfried de Jong.
bron: ANP

Categorie: Festivals | Meer over: , , , , ,
Richard van Bilsen. Eindbaas Zwartekat.nl.