nieuws  voorpagina | archief | volg ons via twitter.com/zwartekat Instagram Spotify Twitter Facebook Youtube
Nieuws

Slachtoffers Tweede Wereldoorlog

Sinds enige tijd zijn we ons aan het verdiepen in de geschiedenis van het Nederlands cabaret. Met soms uitwassen naar andere vormen van amusement. Daarvoor zoeken we ook regelmatig personalia op.

Vandaag delen we een lijst van mensen uit het amusementsvak die de Tweede Wereldoorlog niet hebben overleefd. Vermoord door de nazi’s of omgekomen door barre omstandigheden.

Opdat wij niet vergeten waar haat tegen elkaar toe kan leiden.

De Accatans – acrobatengroep
Samuel Agsteribbe (1920-1945) in Buchenwald
Max Alexander (Jacob Prins, 1902-1943) in Sobibor
Michel d’Ancona
Arno (Aron Prins, 1908-1943) in Sobibor
Alfons David Ascher (1888-1942) in Auschwitz

Neddy Bamberg (Nachman Nardus Bamberg, 1879-1942) in Auschwitz
Jacques Barendse (1918-1945) in Bergen-Belsen
Marcel Barger (Meyer Streliskie, 1891-1942) in Auschwitz
Felix Bekkers (Philip Bekkers, 1908-1945) in Midden-Europa
Jean du Béla (Simon Buijtekant, 1903-1943) in Sobibor
Jacques Benavente (Jacob Benavente, 1891-1942) in Oswiecim
Bernardo (Bernardus Gosschalk, 1900-1944) in Midden-Europa
Marie van Biene (Marianne van Biene, 1890-1943) in Auschwitz
Hugo Blum (1892-1942) in Riga
Jonas Blumenzweig (1905-1945) omgekomen als gevolg dodenmarsen na ontruiming Auschwitz
Bolletje (Meyer Nunes Nabarro, 1895-1943) in Auschwitz
Leon Bonné (Leon Bonefang, 1873-1942) in Oswiecim
Isaac Buijtekant (1906-1942) in Auschwitz
Salomon Buitekant (1919-1944) in Midden-Europa
Max Busch (Meijer Kuyt, 1879-1942) in Auschwitz
François Busnac (1890-1943) in Sobibor

Cécile Carelsen (Cientje Cohen, 1863-1944) in Thieresienstadt
Michel Cauverien (1914-1945) in Tröbitz
Carel Citroen (1900-1944) in Midden-Europa
Len Connel (Len Coronel)
Aron Cosman (1898-1942) in Auschwitz
Siegfried Courant (1896-1944) in Auschwitz

Ada Dassi (Ada Trijbetz-Dassi, 1913-1943) in Sobibor
Lion Dassie (1881-1943) in Auschwitz
Hakkie Davids (Hartog David, 1879-1943) in Sobibor
Rika Davids (Rebecca David, 1886-1943) in Sobibor
Sophie Davids (Sophia David-van der Kruk, 1879-1943) in Sobibor
Ben Delmonte (1865-1944) in Bergen-Belsen
Simon Dickson (Simon Dekker, 1892-1945) in Bergen-Belsen
Sal Doof (Salomon Doof, 1901-1943) in Sobibor
Alice Dorell (Alice Droller, 1907-1942) in Auschwitz
Duifje Dumas-Schuitevoerder (1874-1942) in Auschwitz
Louis Dupont (Levie van Kreeveld, 1890-1942) in Auschwitz
Arthur Durlacher (1902-1945) in Bergen-Belsen

Chris van Ees (1922-1944) in Overveen
Max Ehrlich (Max Michaelis Ehrlich, 1892-1944) in Auschwitz
Mozes Jacob van Emden (1886-1942) in Auschwitz
Franz Engel (1898-1944) in Auschwitz
S.H. Engelander (Samuel Henri Engelander, 1896-1943) in Sobibor

Hermann Feiner (1888-1944) in Auschwitz
Ab Frank (Abraham Frank, 1910-1945) in Extern kommando Mühldorf
Lisl Frank (Alice Frankl, 1911-1944) in Christianstadt
Joseph Frankfort (1864-1943) in Sobibor
Leo de la Fuente (1902-1944) in Auschwitz
Jacques van Gelder (1884-1942) in Auschwitz

Max van Gelder (Maurits van Gelder, 1873-1943) in Sobibor
Kurt Gerron (1897-1944) in Auschwitz
Dora Gerson (Dorothea Gerson, 1899-1943) in Auschwitz
Michel Gobets (Machiel Gobets, 1905-1945) in Dachau
Izaak Gokkes (1920-1944) in Midden-Europa
Fritz Grünbaum (Franz Friedrich Grünbaum, 1880-1941) in Dachau
Lejb Gutkind (1895-1943) in Sobibor

Armand Haagman (1884-1942) in Auschwitz
Adolphe Hamburger (1898-1945) in Dachau
Jacob Hamel (1883-1943) in Sobibor
Simon Hangjas (1908-1944) in Auschwitz
Greta Hartz (1876-1943) in Sobibor
Hugo Helm (Salomon Hugo Hellmann, 1884-1943) in Auschwitz
Henriques de la Fuentes (1902-1944) in Midden-Europa
Etty Hillesum (1914-1943) in Auschwitz
Fritz Hirsch (1889-1942) in Mauthausen
Coen Hissink (1878-1942) in Neuengamme
Han Hollander (Hartog Hollander, 1886-1943) in Sobibor
Jacques van Hoven (Jacques David Citroen, 1885-1942) in Auschwitz

Florrie Jakstone
John Jakstone

Max Kannewasser (Salomon Meijer Kannewasser, 1916-1945) in Bergen-Belsen
Louis Kapper
Meijer Kapper (1907-1943) in Sobibor
Henri van der Kar (1911-1944) in Midden-Europa
Samuel Jacob Kleerekoper (1919-1943) in Majdanek
Leo Kok (1923-1945) in Sankt Wolfgang
Elkan Krant (1908-1942) in Auschwitz
Levie van Kreeveld (1890-1942) in Auschwitz
Willy van Kreeveld (Wolf van Kreeveld, 1887-1943) in Sobibor
Jozef Kroonenberg (1874-1943) in Westerbork

Louis Lam (1903-1943) in Sobibor
Siegfried Laske (1901-1942) in Auschwitz
Benjamin Simon de Leeuw (1902-1943) in Auschwitz
Levi Leijdesdorff (1888-1943) in Auschwitz
Werner Levie (1903-1945) in Tröbitz
Herbert Lewkowicz (1903-1944) in Auschwitz
Ben Ali Libi (Michel Velleman, 1895-1943) in Sobibor
Kurt Lilien (Kurt Lilienthal, 1882-1943) in Sobibor
Hugo Lipschütz (1872-1943) in Sobibor
Israel Lodziki (1905-1944) in Westerbork
Mary Logger (Marie Logger, 1907-1943) in Auschwitz
Anita Lopes Cardozo
Maurice Lopes Cardozo
Alexander Ludowsky

Maloïtz (Max Louis Blitz, 1895-1942) in Concentratiekamp Mauthausen
Bram van Marken (Abraham Kool, 1875-1943) in Sobibor
Herbert Markus (1908-1943) in Auschwitz
Philip Mechanicus (1889-1944) in Auschwitz
Selma Meerbaum-Eisinger (1924-1942) in Mikhailovska labor camp
André Menist (Abraham Menist, 1884-1943) in Sobibor
Jules Monas (Juda Monas, 1885-1943) in Auschwitz
Ies Monnikendam (Isaac Monnikendam, 1885-1942) in Auschwitz
Mozes Mug (1903-1945)

Bob Oosthoek (1912-1944) in Hengelo
Heintje Ossendrijver (1906-1943) in Sobibor

Ruth Pagener (1926-1945) in Midden-Europa
Maud Perry (Maud Parser, 1914-1943) in Sobibor
Esther Philipse (Esther Jeanette Philipse, 1913-1944) in Auschwitz
Nardus J. van Ploeg (1905-1945) in Buchenwald
Elias van Praag (1884-1942) in Mauthausen
Jacques Presburg (Isaäc Presburg, 1881-1943) in Auschwitz
Jacques Presser (Jacob Presser, 1897-1943) in Auschwitz

Joseph Rabbie (1899-1943) in Sobibor
Jacques Karel Rensburg (1870-1943) in Sobibor
Is. Romijn (Isaac Simon Romijn, 1895-1943) in Sobibor
Harry Roozendaal (Hartog Roozendaal, 1891-1942) in Auschwitz
Elsje Roselaar (Elsje Spijer-Roselaar, 1897-1942) in Auschwitz
Mara Rosen (Olga Maria Krauskopf, 1905-1944) in Auschwitz
Willy Rosen (Wilhelm Julius Rosenbaum, 1894-1944) in Auschwitz
Heinz Rosenfeld (Heinz Otto Rosenfeld, 1921-1944) in
Louis Rosenstein (1903-1942) in Auschwitz
Rita Ross
J.F. van Royen (1878-1942) in concentratiekamp Amersfoort

Max Santhiel (Mordechai Santilhano, 1905-1944) in Auschwitz
Max Saphier
Enrico Savelli (Abraham Bleekrode, 1891-1945) in Buchenwald
Jacob Schelvis (1902-1942) in Auschwitz
Stefan Schlesinger (1896-1944) in Auschwitz
Otto Schnitzer (1895-1944) in Midden-Europa
David Sealtiel (1883-1943) in Sobibor
Nathan Slier (Nathan Emanuel Slier, 1904-1944) in Auschwitz
Rudolf Sluijs (1891-1945) in Köthen
Louis Solser (1868-1944) in Auschwitz
Denn Spranklin (Abraham Jessurun de Oliveira, 1880-1943) in Sobibor
David Staal (David van der Staal, 1894-1943) in Sobibor
Harry Streletskie (Aaron Arie Harry Strelitski, 1883-1943) in Auschwitz
Michel Swaab (1883-1944) in Hamburg

Abraham Tuschinski (Abraham Icek Tuszynski, 1886-1942) in Auschwitz

Werner Ulmann (1909-1945) in Dachau

Clara de Vries (1918-1943) in Auschwitz
Maupie de Vries (Jozeph de Vries, 1897-1942) in Auschwitz
Sam de Vries (Samuel de Vries, 1892-1943) in Sobibor

Theodor Waldau (Dorku Goldberg, 1881-1942) in Buchenwald
Otto Wallburg (1889-1944) in Auschwitz
Gerrit van Weezel (1882-1942) in Auschwitz
Géza Weisz (1904-1944) in Auschwitz
Nol van Wesel (Arnold Simeon van Wesel, 1918-1945) in Bergen-Belsen
Jules Weyl (1916-1943) in Sobibor
Eddy Jacques van Wezel (1920-1943) in Sobibor
Günther Witepski (1910-1944) in Auschwitz
Harry de Wolf (1896-1942)
Nathan Wolf (Nardus Henri Wolf, 1872-1942) in Auschwitz

B.M. Zuikerberg

en met hen ook vaak hun gezinnen en andere familieleden.

Dit overzicht is gebaseerd op de boeken ‘Door de nacht klinkt een lied’, ‘Dat is de kleine man.. 100 jaar joden in het Amsterdams amusement’, ‘Acteurs en kleinkunst-lexicon’ en zoektochten in krantenarchieven en sites als jodeninnederland.nl en joodsmonument.nl

Categorie: Divers | Meer over:
Richard van Bilsen. Eindbaas Zwartekat.nl.