Zondag gaan in België de nieuwe coronamaatregelen in, waarbij bijvoorbeeld de horeca en kerstmarkten mogen openblijven, maar theaters, concertzalen en bioscopen dicht moeten tot eind januari.
De glühwein heeft het gewonnen van de cultuur, aldus Vlaanderens bekendste viroloog Marc Van Ranst. Maar de regering zegt dat maatschappelijke overwegingen meespelen: de horecasector telt meer werknemers en klanten en is daardoor economisch belangrijker.
De cultuursectoor gaat hier echter niet mee akkoord – er werden zoveel maatregelen genomen om de veiligheid van de bezoekers te garanderen. De experts hadden ook geadviseerd om de theaters open te houden, omdat de ventilatie daar erg goed is, maar de politici hebben uiteindelijk toch besloten de cultuurzalen volledig te sluiten.
Daarom organiseert de cultuursector nu zondag vanaf 14.00 uur een manifestatie op de Kunstberg in Brussel om hun ongenoegen te uiten.
Daarnaast werd ook de hashtag #blackoutforculture gelanceerd – met zwarte vlaggen aan cultuurhuizen en op sociale media. Er is geen licht aan het einde van de tunnel, enkel een zwart gat waar we het einde niet van zien, aldus de Crisiscel Cultuur.



