Van Huilenbroecks Pretpaleis: Tonny Eyk
Première: 9 juni 2020
Over deze voorstelling
De carriere van Tonny Eyk is bijna onwaarschijnlijk. Hij heeft als muzikant, componist en artiest een enorm stempel gedrukt op de muziek- en entertainmentwereld in Nederland.
Die carriere begon 73 jaar geleden en liep ook nog eens synchroon met de ontwikkeling van de televisie in Nederland. En ook daaraan heeft Eyk zijn bijdrage geleverd. Er zijn weinig artiesten, producenten, tv-presentatoren vanaf de jaren "60 met wie Eyk nièt gewerkt heeft. Het noemen van namen levert een duizelingwekkende lijst op. Een opsomming van televisie-tunes, filmmuziek, liedjes, klassieke stukken maakt het nog indrukwekkender. Het resultaat is een rij gouden platen, Edisons, prijzen en onderscheidingen.
Tonny Eyk, die in 1947 op 7-jarige leeftijd begon als accordeonist, ontpopte zich als pianist en artiestenbegeleider, producer en orkestleider. En hij is dat tot op de dag van vandaag!
Op 4 juli aanstaande wordt Eyk tachtig jaar. Dat is een mooie aanleiding voor VAN HUILENBROECKS PRETPALEIS om eens een avond met Eyk te praten. En misschien komt dan ook ter sprake dat Eyk 1500 kookboeken heeft verzameld, dat hij fietsfanaat is en dat hij een jaloersmakende collectie wielertruien bezit van van wereldberoemde wielrenners.Medewerkers
Over de voorstellingen database
Deze database bevat informatie over 12030 cabaretgerelateerde voorstellingen ("primaire voorstellingen").
Andere genres (3067 "secundaire voorstellingen") komen aan bod als er een cabaretier in meespeelt.
Daarnaast kan je zoeken op medewerkers van deze voorstellingen.
Versie: 2.5
De functionaliteit is nog in ontwikkeling.
Fouten gevonden? iets raars gezien? Mis je informatie of functionaliteit die je graag zou zien? Laat het me weten!