nieuws  voorpagina archief Youtube Spotify Instagram Facebook Mastodon Bluesky
Nieuws

Uit de archieven: Onze Taal

Maandelijks wordt de Digitale Bibliotheek voor de Nederlandse Letteren (DBNL) aangevuld met nieuwe werken, vrij in te zien. Deze maand zijn dat o.a. jaargangen van Onze Taal. We namen de jaargangen door, op zoek naar cabaretgerelateerde artikels.

Zo troffen we bijdragen aan van/over o.a. Toon Hermans, Paulien Cornelisse, Erik van Muiswinkel, Herman Finkers, Jack Spijkerman, Wim Daniëls, Ivo de Wijs, Hans Dorrestijn, Kees van Kooten.

Onze Taal. Jaargang 80 (2011) – overzicht
–Rogier en Michaël Steehouder Wat ruist er door het struikgewas? Over een gevleugelde uitdrukking van Toon Hermans
–Toontjes, blikken, zuchten ‘Special effects’ in de spreektaal Tekst en illustraties: Paulien Cornelisse
–Saskia Aukema ‘Nederlands in de hoofdrol’ Presentator Erik van Muiswinkel over TatataTaal!

Onze Taal. Jaargang 81 (2012) – overzicht
–Twents, de wortel van alle talen Groenman-taalprijswinnaar Herman Finkers over zijn moedertaal
–‘Je eigen woorden gebruiken, leerde ik van mijn leerlingen’ Uit de klas [2]: Jack Spijkerman Mariëtte Baarda
–Wim Daniëls Mieterse bromnozems Woorden van de jaren vijftig

Onze Taal. Jaargang 82 (2013) – overzicht
–‘Zo ik iets ben, ben ik een onderwijzer’ Uit de klas [4]: Ivo de Wijs Mariëtte Baarda
–‘Als ik langs een school rijd, denk ik: dáár wil ik bij horen’ Uit de klas [5]: Hans Dorrestijn Mariëtte Baarda

Onze Taal. Jaargang 83 (2014) – overzicht
–Marc van Oostendorp – Alfabetisch geordende waanzin: De alfabetweter en eerdere humoristische woordenboeken (naar aanleiding van De alfabeterweter van Ronald Snijders en Fedo van Eldijck)
–Kees van Kooten Achter het gordijn van taal Woorden en hun familiebanden
–‘Ik wilde dat leerlingen zich verwonderden’ Uit de klas [7]: Wim Daniëls Mariëtte Baarda

Categorie: In de media | Meer over: , , , , , , , ,
Richard van Bilsen. Maker Zwartekat.nl.