In de tweede aflevering: Dick Zijp, recensent voor NRC Handelsblad.
Recensies is zo’n onderwerp dat iedereen in de theaterwereld wel eens bezig houdt. De première van een voorstelling behoort een feest te zijn, maar ja dan is er ook die extra spanning omdat er vaak één of meer recensenten in de zaal zitten. Wat zou hun oordeel zijn? Is die positief, dan is het feest, is die negatief dan heeft de recensent er niks van begrepen. En wat er zowel positieve als negatieve recensies zijn? Nu komen de recensenten zelf aan het woord. Hoe gaan ze te werk? Welke keuzes maken ze? Hoe gaan ze om met reacties op hun recensies? En welke voorstellingen bevelen ze ons aan of kijken ze zelf naar uit?
Wil je geen afleveringen missen, abonneer je dan op onze podcast. Daar vind je ook interview met een reeks buitenlandse comedians toen ze in Nederland optraden.
–abonneren in iTunes
–handmatig abonneren
Shownotes bij deze aflevering:
Muziek met vriendelijke toestemming van Thomas van Luyn.
De facebook-discussie tussen Dick Zijp en Dorine Wiersma is hier te vinden:
–facebook.com
Recensies voor ‘Gaan we katten’ van Dorine Wiersma:
–NRC Handelsblad
–Volkskrant
Hier juist een hele positieve recensie voor Dorine Wiersma:
–Theaterkrant
Dicks aanbevolen voorstellingen zijn:
Eva Crutzen met ‘Opslaan als’. Inmiddels in premiere gegaan met goede recensies. Nog volop te zien dit en komend seizoen.
–speellijst
Tim Fransen met ‘Het kromme hout der mensheid’. Premiere op 1 maart 2018.
–speellijst
Sara Kroos met ‘Zonder verdoving’.
–speellijst
Rundfunk met ‘Wachstumsschmerzen’.
–speellijst